Krásne gesto na podporu ťažko chorého Čišovského: Kapitáni Slovenska a Česka vydražia dresy

Marián Čišovský
Marián Čišovský

TRNAVA- Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel si v prípade očakávaneho štartu v sobotňajšom stretnutí v Trnave proti Česku v 1. skupine B-divízie európskej Ligy národov pripíše jubilejný 100. štart v najcennejšom drese. Aj v súvislosti s týmto jubilejným zápasom 33-ročného skúseného stopéra má Slovenský futbalový zväz (SFZ) svoje plány.

"Pripravujeme dražbu dresov kapitánov oboch tímov - Slovenska i Česka. Výťažok pôjde na podporu bývalého futbalového reprezentanta Mariána Čišovského, ktorý dlhodobou bojuje s náročnou chorobou," informovala na piatkovej tlačovej konferencii v Trnave riaditeľka PR a tlačová hovorkyňa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Monika Jurigová.

Čišovský statočne súperí s nevyliečiteľnou chorobou - amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). Ide o ochorenie mozgu, jeho výsledkom je degenerácia a strata mozgových a miechových buniek centrálnej nervovej sústavy, ktoré ovládajú vôľou ovplyvniteľné svalové pohyby. Na piatkovej tlačovej konferencii v Trnave sa k tomu vyjadril aj kapitán českej futbalovej reprezentácie Bořek Dočkal, ktorého dres sa tiež ocitne v dražbe. "Som za akúkoľvek takúto aktivitu. Mariána Čišovského sme mali dokonca dva razy na zraze, videli sme ho osobne. Jeho životný príbeh nie je nikomu ľahostajný. Teší ma, že k tomu aj ja môžem prispieť," skonštatoval 30-ročný český stredopoliar.


Tagy: Martin Škrtel Slovensko Česko Marián Čišovský

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook

DISKUSIA