VIDEO Poprad triumfoval tretíkrát po sebe, zdolal aj Banskú Bystricu. Zvolen rozdrvil Žilinu

Patrik Koyš z HK PopradPatrik Koyš z HK Poprad Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD - Hokejisti HK Poprad triumfovali na vlastnom ľade nad hráčmi majstrovského HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:2 v piatkovom stretnutí 11. kola Tipsport ligy 2018/2018. Skóre otvoril v úvode duelu bek "kamzíkov" Lukáš Kozák. Na 2:0 zvýšil v 32. min Samuel Mlynarovič. Hostia vyrovnali zásahmi Michala Kabáča a Branislava Kubku v druhej polovici prostrednej tretiny. Popradskí hokejisti definitívne zlomili odpor súpera dvoma gólmi v priebehu 35 sekúnd v záverečnej desaťminútovke. Najprv sa presadil Samuel Takáč, potom Dávid Bondra. Druhý menovaný skóroval ešte raz, Bondra v 55. min stanovil rezultát zápasu.

Poprad triumfoval tretíkrát po sebe a ukončil trojzápasovú sériu víťazstiev Banskej Bystrice v najvyššej slovenskej súťaži. Podtatranci najbližšie nastúpia znovu pred vlastnými fanúšikmi v nedeľu proti Trenčínu. Banskobystričania sa v rámci 12. kola predstaví v rovnaký deň doma proti Liptovskému Mikulášu.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 11. kolo - piatok:

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 3. L. Kozák (Abdul), 32. Mlynarovič (P. Svitana), 52. S. Takáč (L. Paukovček), 53. D. Bondra (Abdul), 55. D. Bondra (Abdul, Zagrapan) - 33. Kabáč (Češík, Gabor), 39. Kubka (A. Šťastný)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Dávid Buc (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie rozhodcu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Juhász - Durmis, Muzsik

Zostavy:
Poprad: Gračnar - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, R. Václav, Česánek - Belluš, Mlynarovič, P. Svitana - D. Bondra, L. Paukovček, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - Macík, Heizer, Matúš Paločko
Banská Bystrica: S. Williams - Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, B. Marshall, B. Miller, Košecký, M. Kupec - J. Sýkora, Faille, A. Šťastný - Asselin, Higgs, R. Varga - Kabáč, Češík, T. Török - Giľák, Buc, Gabor

Zvolen rozdrvil Žilinu a natiahol sériu triumfov na šesť zápasov

Hokejisti HKM Zvolen deklasovali pred vlastnými priaznivcami hráčov MsHK Doxbett Žilina 9:2. Domáci kontrolovali duel už od začiatku. Skóre otvorili v 4. min a do konca prvého dejstva zvýšili na 2:0. Žilinčania síce vyrovnali v prvej polovici druhej tretiny, ale to bolo z ich strany všetko. Zvolenčania ešte v prostrednej časti hry nasúkali súperovi tri góly. V záverečnej 20-minútovke pridali ďalšie štyri zásahy. Dominantná bola najmä prvá útočná formácia Zvolena - center Rastislav Špirko pridal k dvom gólom jednu asistenciu, krídelník Lukáš Handlovský si pripísal jeden zásah a dve účinné prihrávky, druhý krídelník Michael Vandas mal na konci zápasu bilanciu 0+2. Nemenej úspešný bol tretí útok v zložení Peter Zuzin, Michal Chovan (obaja 1+2) a Milan Kytnár (1+1). Zvolenčania natiahli sériu víťazstiev už na šesť zápasov, Žilina neuspela po dvoch triumfoch.

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)
Góly: 4. Špirko (Vandas, Handlovský), 15. Lušňák (Špirko), 33. P. Zuzin (Michal Chovan), 36. Špirko (Vandas, Handlovský), 37. D. Růžička (Šišovský, M. Holovič), 43. Kytnár (Drgoň, P. Zizun), 43. P. Halama (S. Petráš, Andrisík), 48. Handlovský (Michal Chovan, Kytnár), 59. Michal Chovan (Zeleňák, P. Zuzin) - 26. J. Ručkay (Matejka), 31. Beránek (Jenčík)
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Fridrich - Rojík, J. Tvrdoň, 1318 divákov

Zostavy:
Zvolen: T. Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Černook, A. Drgoň, Michal Roman - Handlovský, Špirko, Vandas - Šišovský, M. Holovič, Lušňák - P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - P. Halama, S. Petráš, Andrisík
Žilina: Horčička - Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Žilin, Mendrej - Balej, Podešva,

Liptáci zmazali dvojgólový náskok Košíc, no odišli bez bodu

Hokejisti Košíc zdolali Liptovský Mikuláš tesne 3:2. Ladislav Nagy v 17. min zvýšil na 2:0 a zdalo sa, že to bude jasná záležitosť, ale iný veterán Marek Uram to gólom o 31 sekúnd odmietol. Liptáci vyrovnali v presilovke zásluhou Petra Lichanca v 37. min. Košičania napokon brali všetky body, v početnej výhode rozhodol Tomáš Netík. Liptáci prehrali už piaty raz v sérii.

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 13. Kafka (R. Žitný), 17. L. Nagy (Marcel Haščák), 45. Netík (Suja, Galamboš) - 18. M. Uram (J. Sukeľ), 37. Lichanec (M. Uram, Oško)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Korím (Liptovský Mikuláš) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Snášel - M. Smrek, Gajan, 3373 divákov

Zostavy:
Košice: Škorvánek - Dudáš, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Koch, Lenďák, - L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák - Šoltés, Suja, Netík - Kafka, Galamboš, Spilar - T. Klíma, Krajňák, Hričina - R. Žitný
L. Mikuláš: Hollý - Nádašdi, Mezovský, P. Horváth, J. Nemec, Fereta, Kurali, Korím, Matej Bača - Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška - Piatka, Števuliak, L. Žiak - Lichanec, Uhrík, Heikkilä - J. Sukeľ, Oško, M. Uram

V súboji maďarských tímov triumfoval MAC Budapešť nad Miškolcom

V súboji maďarských tímov v hokejovej Tipsport lige zvíťazil MAC Budapešť nad Miškovcom 3:2. Duel rozhodol slovenský útočník Tomáš Klempa. Najprv minútu a 45 sekúnd pred koncom tretej tretiny poslal stretnutie do predĺženia, v ktorom neskôr strelil víťazný gól. Klub z hlavného mesta Maďarska zostal na 12. mieste v tabuľke, no triumfoval druhýkrát po sebe. Miškovec natiahol sériu prehier už na štyri zápasy.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MAC Budapešť (Maď.) 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 13. J. Vas (Kulmala), 52. Kulmala (Somogyi, Szirányi) - 42. J. Brown (Klempa, K. Nagy), 59. Klempa (Danserau), 62. Klempa (Dudás)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, navyše Láda (Miškovec) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik - Bogdaň, Jobbágy, 1320 divákov

Zostavy:
Miškovec: Adorján - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Láda, Vojtkó - Rusk - Magosi, R. Harrison, Miskolczi - Kulmala, J. Vas, Pance - Somogyi, Loiseau, Galanisz - Vincze, Hajós, Ritó
Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Fejes, Kreisz - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Bodó, C. Langkow, Orban - Szigeti, Majoross, Pápa

Nitra otočila zápas v Detve a triumfovala v samostatných nájazdoch

Hokejisti Nitry zvíťazili v Detve 6:5 po samostatných nájazdoch. Podpoľanci viedli v 7. min gólmi Maroša Surového a Radovana Puliša už 2:0, Nitrania do polovice druhej tretiny vyrovnali. V ďalšom priebehu padlo ešte šesť gólov, no žiaden tím sa už nedostal do dvojgólového vedenia. V nájazdoch zabezpečil dva body pre Nitru Graeme McCormack.

HC 07 Detva - HK Nitra 5:6 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. M. Surový (Z. Král, Magogin), 7. Puliš (Ščurko, Murček), 35. Ščurko (Puliš), 45. Magogin (Puliš, Martin Chovan), 50. Matúš Chovan (Tibenský) - 23. Morrison (Fominych), 29. Blackwater (McCormack, Mezei), 39. Lantoši (Marek Slovák, McCormack), 41. Scheidl (D. Richard, Rais), 46. S. Buček (Bortňák), rozhod. sam. nájazd: McCormack
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Babic - Šefčík,, Sipos, 479 divákov

Zostavy:
Detva: Riečický - Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, D. Jendroľ, Hraško, M. Šimon, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Z. Král, Magogin, M. Surový - Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský
Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rácz - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Scheidl, D. Richard, S. Buček - L. Hrušík, B

Nové Zámky rozhodli o triumfe nad Trenčínom už v prvej tretine

Hráči Nových Zámkov triumfovali nad hokejistami vicemajstrovského Trenčína 4:2. Domáci si víťazstvo zabezpečili už v prvej tretine, keď strelili tri góly a neinkasovali ani raz.. Dvakrát sa presadil útočník tretieho útoku Filip Bajtek. Trenčín v záverečnej časti hry skóroval dvakrát, Novozámčania si triumf poistili jedným zásahom. Nové Zámky majú na tretej priečke tabuľky na vedúce duo Zvolen a Košice manko iba bod. Trenčín e siedmy.

MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Góly: 9. Bajtek (Rogoň, T. Urban), 11. R. Hruška (Kudla), 19. Bajtek (T. Urban, Nejezchleb), 54. A. Zbořil (Zaťko) - 48. Luža (Radivojevič, Rýgl), 60. O. Mikula (Radivojevič, Luža)
Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše M. Novák 10 min za nešportové správanie a DKZ za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Müllner - Kacej, Synek, 1732 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Juraško, Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Videlka
Trenčín: M. Valent (19. Šimko) - Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, L. Bohunický, T. Bokroš, Marek Hudec, Špankovič - Sádecký, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - O. Mikula, Bližňák, T. Varga - J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HC '05 iClinic Banská Bystrica MsHK Doxxbet Žilina