VIDEO Salah znovu kandidátom na gól roku: Neuveriteľné, čo spravil proti Svazijsku!

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky

KÁHIRA - Egyptský futbalový reprezentant Mohamed Salah sa v piatkovom zápase kvalifikácie Afrického pohára národov proti Svazijsku (4:1) blysol gólom priamo z rohového kopu. Útočník Liverpoolu však nedohral duel pre zranenie nohy, ihrisko opustil v nadstavenom čase.

Salah prispel k víťazstvu Egypta jedným gólom. Na konci prvého polčasu prekvapil súperovho brankára strelou priamo od rohovej zástavky a zvýšil na 4:0 pre domácich. Hostia dokázali v druhom polčase už iba znížiť skóre.

Kým v drese "The Reds" sa Salah v úvode sezóny strelecky trápi, v národnom tíme dal už piaty gól v uplynulých štyroch vystúpeniach. Presný zásah v piatkovom stretnutí v Káhire bol už jeho trinásty v kvalifikácii APN, čím prekonal národný rekord Hossama Hassana. Egypt sa vďaka triumfu vyhupol na čelo priebežnej tabuľky J-skupiny o skóre pred druhé Tunisko, ktoré hralo v sobotu doma s Nigerom.

V 88. minúte však fanúšikom Egypta zatrnulo, keď 26-ročný kanonier zacítil bolesť v nohe. Salah skúšal pokračovať v hre, ale zranenie ho limitovalo a tak v zápase skončil. Keďže domáci už trikrát striedali, museli dohrať stretnutie s 10 hráčmi. Priaznicov Egypta a Liverpoolu po zápase upokojil asistent trénera Hany Ramzy, ktorý povedal, že zranenie Salaha by nemalo byť vážne.

"Myslím si, že má iba natiahnutý sval. Podrobí sa ale podrobnejším vyšetreniam, ktoré ukážu rozsah zranenia a podľa toho uvidíme, ako dlho bude pauzovať," povedal Ramzy pre egyptský denník Al-Ahram. Salah by mal podľa agentúry AP vynechať utorkový duel na pôde Svazijska. Liverpool čaká najbližší zápas v Premier League o týždeň v sobotu na ihrisku Huddersfieldu.

Viac o téme: Mohamed Salah Egypt Svazijsko