VIDEO Ako Slovan šokoval jasného favorita: Rýchly obrat si všimla celá KHL

Avangard Omsk utrpel nečakanú prehruAvangard Omsk utrpel nečakanú prehru Zdroj: Twitter ХК Авангард

BRATISLAVA - Hráči HC Slovan Bratislava získali v rámci štvorzápasovej série zápasov na klziskách súperov štyri body a v tabuľke Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa posunuli na predposlednú jedenástu priečku.

V Novosibirsku "belasí" takmer celý zápas viedli 1:0 po presnom zásahu Chada Raua, ale domáci štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnali a Bratislavčanom zabezpečil víťazstvo až presilovkový gól obrancu Érica Gelinasa v pridanej päťminútovke.

Po triumfe na pôde poslednému tímu celej súťaže smerovali hráči Slovana do Balašichy, kde ich čakal silný Avangard Omsk. "Jastrabi" vo svojom prechodnom domove dlho potvrdzovali úlohu favoritov a náskok 2:1 si držali až do úplného záveru.

Pri hre bez brankára však vyrovnal Michal Řepík a o druhé víťazstvo Slovana v rade sa postaral v predĺžení Patrik Lamper. To si všimla aj KHL, ktorá na oficiálnej stránke Facebooku zverenila video a krátky popis: "Vyrovnať skóre 101 sekúnd pred sirénou a v predĺžení poraziť druhý tím KHL? Slovan vie prekvapiť."

Pre hokejistov zo slovenskej metropoly to bol zatiaľ najúspešnejší trip v aktuálnej sezóne. V úvodných deviatich súbojoch vonku dosiahli len jediné víťazstvo, ale úspechmi proti Novosibirsku a Omsku sa zdvihli z posledného miesta v západnej časti súťaže.

"Belasí" sa musia po návrate domov rýchlo pripraviť na sériu troch súbojov pred vlastnými fanúšikmi. V nedeľu 14. októbra privítajú čínsky tím Červená hviezda Kchun-lun, o dva dni neskôr nastúpia proti Admiralu Vladivostok a vo štvrtok 18. októbra si zmerajú sily s Amurom Chabarovsk.

Viac o téme: Avangard Omsk HC Slovan Bratislava