Pinot si podmanil poslednú monumentálnu klasiku: Na Okolo Lombardska vyhral po sólojazde

Francúz Thibaut Pinot z tímu Groupama-FDJ
Francúz Thibaut Pinot z tímu Groupama-FDJ

COMO - Francúz Thibaut Pinot z tímu Groupama-FDJ sa stal víťazom cyklistických pretekov Okolo Lombardska, záverečnej monumentálnej klasiky sezóny z prestížneho seriálu WorldTour. Stodvanásty ročník Il Lombardie, nazývanej tiež príznačne klasika "padajúceho lístia", mal štart v Bergame a cieľ po 241 km v Come.

Pinot sa tešil z jedného z najväčších triumfov kariéry po sólojazde v záverečných 13 km. V stúpaní na Civiglio Pinot ukázal chrbát partnerovi z úniku a vlaňajšiemu víťazovi Talianovi Vincenzovi Nibalimu, utvoril si náskok 20 sekúnd, ktorý v záverečnom stúpaní na Monte Olimpino ešte zvýšil. Nibali napokon prišiel do cieľa s mankom 32 sekúnd, súboj o tretie miesto vyhral Belgičan Dylan Teuns (BMC Racing) pred Kolumbijčanom Rigobertom Uránom (EF Education First-Drapac p/B Cannondale) a ďalším Belgičanom Timom Wellensom (Lotto Soudal). Všetci zaostali 43 sekúnd za víťazom. Španiel Alejandro Valverde v dúhovom drese majstra sveta chýbal v desiatke najlepších v cieli.

Dvadsaťosemročný Pinot dosiahol 26. víťazstvo profikariéry na ceste, piate v tomto roku a druhé po troch dňoch. V stredu totiž triumfoval na nemenej náročnej talianskej klasike Miláno - Turín. "Som šťastný, je to veľké víťazstvo. Momentálne mám zrejme životnú formu a ťažím z toho," povedal Thibaut Pinot pre Eurosport.

Výsledky:

Okolo Lombardska (Bergamo - Como, 241 km): Thibaut Pinot (Fr.) 5:53:22 h, 2. Vincenzo Nibali (Tal.) Bahrain Merida +32 s, 3. Dylan Teuns (Belg.) BMC Racing +43, 4. Rigoberto Urán (Kol.) EF Education First-Drapac p/B Cannondale +43, 5. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal +43, 6. Ion Izagirre (Šp.) Bahrain Merida +43.


Tagy: Thibaut Pinot Okolo Lombardska

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - Groupama-FDJ

DISKUSIA