Hokejová blamáž storočia v priamom prenose: Chlapci, takto by ste nezarobili ani na vodu!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

MANCHESTER - Internet zbúral počas víkendu hokejový zápas vo Veľkej Británii, odohrali ho medzi sebou mládežníci do 13 rokov. Po poslednej siréne svietil na tabuli dosť hrozivý stav - 0:66. Pomer striel nemohol vyznieť jasnejšie v ich prospech (151:0), pričom sa hralo iba 3x15 minút. Manchesterskí malí hokejisti nehrali ani proti prázdnej bráne Billinghamu, ani v neustálej presile. Domáci brankár pochytal neuveriteľných 85 striel, avšak 66 mu prekĺzlo za chrbát.

Obraz zápasu asi vyzeral nejako tak, že Manchester mal puk na hokejkách viac než 95 percent času, každú minútu padol viac ako jeden gól a počas jednej minúty zasahoval gólman pod paľbou približne trikrát.

Viete však, že rekord aj tak nebol prekonaný? Ten má čo do činenia so Slovenskom, presnejšie s hokejistkami. Národná reprezentácia porazila tú bulharskú 82:0. Išlo o olympijskú kvalifikáciu 2008. Hokejová sobota bola na Britských ostrovoch veľmi plodná. Napríklad Sutton porazil Solihull 12:8, neprekvapí vás ani výsledok 22:1.

Viac o téme: Manchester Billingham
  • Zdroj: športky