Slovenský tréner pobláznil celú krajinu: Všetci nám žičia, chýbajú dva či tri body

Vladimír WeissVladimír Weiss Zdroj: SITA

TBILISI - Slovenský futbalový tréner Vladimír Weiss st. má s gruzínskou reprezentáciou našliapnuté k triumfu v 1. skupine D-divízie európskej Ligy národov 2018/2019. Mužstvo z Kaukazu je po troch vystúpeniach zatiaľ stopercentné, získalo deväť bodov a pred trojicou súperov z Lotyšska, Kazachstanu a Andorry má momentálne luxusný 7-bodový náskok. Práve proti poslednému menovanému tímu zaznamenali Gruzínci v sobotu jednoznačné víťazstvo 3:0. Na Štadióne Borisa Paichadzeho v Tbilisi sa dvakrát strelecky presadil Valeri Kazaišvili, tretí zásah pridal Jaba Kankava.

"Hralo sa podľa očakávaného scenára. Nastúpili sme proti tímu, ktorý sa zameriaval hlavne na defenzívu. Napriek výsledku 3:0 to bol ťažký duel. Získali sme tri body, ale ešte nie je o ničom rozhodnuté. Teraz sa musíme sústrediť na najbližší zápas v Lotyšsku," povedal Weiss po sobotňajšom stretnutí podľa webu sputnik-georgia.ru.

Práve v Rige proti domácim Lotyšom môžu zverenci niekdajšieho kormidelníka slovenskej reprezentácie (2008-2012) teoreticky spečatiť triumf v skupine a zabezpečiť si postup na finálový turnaj D-divízie LN, ktorej víťaz sa kvalifikuje na majstrovstvá Európy 2020. Ak chcú Gruzínci v predstihu oslavovať bez ohľadu na ostatné výsledky, musia v Pobaltí vyhrať. Prvenstvo v skupine získajú aj v prípade remízy a rovnako nerozhodného výsledku v dueli Kazachstan - Andorra.

"Samozrejme, budeme hrať na víťazstvo, ale dobre si uvedomujeme, že to v Rige bude veľmi náročné. Matematika nepustí a na to, aby sme vyhrali skupinu, potrebujeme ešte dva alebo tri body. Urobíme všetko, aby sme dosiahli potrebný výsledok," doplnil 54-ročný rodák z Bratislavy.

Weiss sa už niekoľkokrát nechal počuť, že Ligu národov vníma ako veľkú šancu pre Gruzínsko premiérovo sa prebojovať na kontinentálny šampionát. "Formát Ligy národov dáva gruzínskemu národnému tímu dobrú príležitosť na úspech. Celá krajina ho mužstvu žičí. Rešpektujeme našich protivníkov, všetci chcú obsadiť 1. miesto v skupine. Urobíme však všetko pre náš cieľ," povedal pred niekoľkými týždňami Vladimír Weiss st.

Viac o téme: Gruzínsko Vladimír Weiss st.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články