VIDEO Výnimočná noc pre Tomáša Tatara: Slovenský útočník hrdinom Montrealu!

Tomáš Tatar po prvom góle v drese MontrealuTomáš Tatar po prvom góle v drese Montrealu Zdroj: Twitter - Canadiens Montréal

MONTREAL - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar dvoma gólmi a asistenciou prispel k domácemu triumfu Montrealu Canadiens nad Pittsburghom Penguins 4:3 po samostatných nájazdoch v zápase zámorskej NHL v noci na nedeľu. Domáci prehrávali po prvej tretine 0:2, ale bol to práve 27-ročný Tatar, ktorý gólom na 1:2 zavelil k obratu, keď sa presadil už po 11 sekundách v druhej tretine.

Následne si pripísal asistenciu na vyrovnávajúci gól Brendana Gallaghera a svoj tím dostal do vedenia v presilovke v 29. minúte.

Penguins ešte do konca druhej tretiny vyrovnali, no potom už strelci mlčali. Rozhodovalo sa až v nájazdoch, kde domáci uspeli dvakrát a hostia ani raz. "Myslím si, že sa celý náš tím zomkol, nebola to iba naša formácia. Každý hral od druhej tretiny dobre, mali sme veľa tlaku od jej začiatku a každý si za to zaslúži ocenenie," citoval oficiálny web NHL Tatara, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Slovenský útočník, ktorý do Kanady prestúpil z Las Vegas výmenou za bývalého kapitána Montrealu Maxa Paciorettyho, si tak otvoril gólový účet v novej sezóne. Oporou domácich bol brankár Antti Niemi, ktorý kryl 25 striel Pens, spoluhráčov podržal v kľúčových okamihoch a v nájazdoch zlikvidoval pokusy Jevgenia Malkina aj Sidneyho Crosbyho.

Viac o téme: Tomáš Tatar Montreal Canadiens