ŠOKUJÚCA správa z reprezentácie: Kozák rezignoval! Toto má byť dôvod

Ján Kozák
Ján Kozák

BRATISLAVA - Ján Kozák st. odstúpil z pozície hlavného kouča slovenskej futbalovej reprezentácie. Dôvodom je údajne interná nepohoda národného tímu. Mužstvo v utorňajšom prípravnom stretnutí proti domácemu Švédsku dočasne povedie Kozákov doterajší asistent Štefan Tarkovič.

"S trénerom Jánom Kozákom sme sa na jeho žiadosť k dnešnému dňu (14. októbra 2018) dohodli na ukončení vzájomnej spolupráce. Ján Kozák bol v čase svojho nástupu v roku 2013 v neľahkej situácii a so slovenskou futbalovou reprezentáciou odviedol výbornú prácu. Vytvoril mužstvo, ktoré dosiahlo rad vynikajúcich výsledkov zapísaných do histórie nášho futbalu. Trénerovi Kozákovi sa chcem poďakovať za päť a polročnú prácu pri národnom mužstve a v prospech slovenského futbalu. Nakoľko ide o nečakané rozhodnutie, vzniknutou situáciou sa budeme zaoberať až po návrate zo Švédska. V prípravnom zápase v Štokholme, ktorý slovenskí futbalisti odohrajú v utorok 16. októbra, povedie mužstvo asistent Štefan Tarkovič," cituje prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) web futbalsfz.sk.

"Dôvodom k náhlemu rozhodnutiu údajne mali byť problémy vo vnútri mužstva," píše sa na idnes.cz deň po prehre Slovenska proti Česku 1:2 v zápase 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019. 

Príčinou môže byť aj ostrá kritika po včerajšom zápase s Českom (1:2), kedy na adresu našich mladých hviezd Milana Škriniara a Stanislava Lobotku Kozák povedal: "Nie Hamšík, ale Stano Lobotka hral zle, Milan Škriniar tiež nehral dobre. Buďme objektívni. Už sa veľa rozpráva o miliónoch, ale treba to ukázať na ihrisku,povedal niekdajší kouč košických klubov 1. FC či Lokomotívy.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Šesťdesiatštyriročný Kozák sa stal trénerom národného tímu SR 2. júla 2013, debut pri A-mužstve zažil 14. augusta 2013 v prípravnom zápase v Bukurešti proti Rumunsku (1:1). Pre kouča Jána Kozáka bol duel s Čechmi 54. na lavičke A-tímu SR. Už 31. mája 2018 v spomenutom prípravnom stretnutí v Trnave proti Holandsku (1:1) sa stal prvým trénerom v histórii slovenského futbalu, ktorý pokoril hranicu 50 zápasov. Kozák má vysoko pozitívnu bilanciu 29 víťazstiev, 10 remíz a 15 prehier, skóre je priaznivé 80:48. V počte víťazstiev (29) je najúspešnejším trénerom slovenskej reprezentácie v ére novodobej samostatnosti, Jozef Jankech má 18 víťazstiev, Vladimír Weiss st. 16.


Tagy: Ján Kozák Slovensko

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR/Lukáš Grinaj; Video: Športky

DISKUSIA