Fanúšikovia ďakujú Kozákovi: V novom reprezentačnom trénerovi majú jasno!

Ján Kozák počas tlačovej konferencie pred zápasom s Českom
Ján Kozák počas tlačovej konferencie pred zápasom s Českom

BRATISLAVA - V nedeľu večer nečakane rezignoval na svoj post tréner Kozák. Udialo sa to len deň po prehre s rivalom z Česka 1:2 v Trnave, po ktorej sú Slováci bez bodu na chvoste tabuľky 1. skupiny B-divízie Ligy národov 2018/2019. Svojím rozhodnutím šokoval celé vedenie SFZ, no ako povedal prezident Kováčik, jeho rozhodnutie akceptoval. Okamžite po rezignácii 64-ročného kouča sa začali špekulácie, kto by mohol nahradiť skúseného lodivoda, ktorý bol pri reprezentácii päť a pol roka.

Nečakaná rezignácia Jána Kozáka vyvolala búrlivé diskusie aj na sociálnych sieťach. Fanúšikovia sa okamžite pustili do výberu jeho nástupcu a zdá sa, že v tom majú jasno.


"Bol by hriech v tejto chvíli nevyužiť to, že Pavel Hapal je momentálne bez angažmánu. Do repre pomaly nastupuje 'jeho generácia' hráčov z 21-ky. Myslím si, že by to bolo momentálne to najlepšie," napísal fanúšik na facebookovej stránke Slovenského futbalového zväzu.

"Zmena už musela prísť. Poďakovanie si zaslúži, mal veľký rešpekt u hráčov a tiež si myslím, že Pavel Hapal by bol dobrá voľba," pridal sa ďalší. Niektorí sa vyjadrili stručne a jasne: "Jednoznačne osloviť Hapala!"

Ďalší fanúšik už dokonca menoval Hapala za reprezentačného trénera. "Klobúk dole pred obrovskou sebareflexiou človeka, od ktorého to málokto čakal, ale ktorý dokázal otočiť reprezentáciu tam, kde nikto ani nedúfal. Práve preto, že okolnosti si vyžadujú aj kompromisy, ma jeho rezignácia kopla nártom a chcem poďakovať Jankovi Kozákovi a popriať veľa šťastia novému trénerovi Hapalovi."

Niektorí by za trénera chceli mať súčasného kouča bratislavského Slovana Martina Ševelu, o ktorom tvrdia, že by reprezentácii pasoval jeho štýl hry. Drvivá väčšina však favorizuje na tento post bývalého trénera 21-tky Pavla Hapala. 

Fanúšikovia slovenského futbalu nezabudli na úspechy, ktoré Kozák dosiahol s reprezentáciou, veď je najúspešnejším koučom v histórii samostatnosti Slovenska s bilanciou 29 výhier, 10 remíz a 15 prehier. Na sociálnych sieťach mu vyjadrili slová vďaky a uznania za dobre odvedenú prácu. 


Tagy: Ján Kozák

Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Lukáš Grinaj

DISKUSIA