Vedenie efjednotky zvažuje návrh o zmene formátu kvalifikácie: Takto by vznikol väčší tlak

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

BRATISLAVA - Vedenie motoristickej formuly 1 zvažuje návrh o zmene formátu kvalifikácie, ktorá by mohla mať štyri časti oproti súčasným trom. Úprava by sa týkala nasledujúcej sezóny s tradičným začiatkom v austrálskom Melbourne (17. marca 2019). Informovala o tom britská televízia Sky Sports. Návrh však vyvolal zmiešané reakcie.

Nový formát kvalifikácie by mal za následok, že v záverečnom súboji o ''pole position'' by sa predstavilo len osem pretekárov. Na konci prvých troch častí by totiž vypadla štvorica pilotov s najhorším časom. Predĺženie kvalifikácie by zrejme znamenalo skrátenie jednotlivých segmentov a šancu na odjazdenie jedného alebo maximálne dvoch rýchlych kôl. Spomínaný návrh sa nepozdáva Maxovi Verstappenovi z tímu Red Bull Racing. "Ja by som to nechal tak, ako to je, pretože inak budeme jazdiť až príliš veľa," cituje Holanďan web racefans.net. Súhlasí s ním aj jeden z hlavných predstaviteľov spoločnosti Liberty Media, Ross Brawn. Pre Sky Sport povedal, že vedenie F1 by sa nemalo zamýšľať nad tým, ako zmeniť niekoľko rokov zavedený a fungujúci formát kvalifikácie.

Opačný názor má Španiel Carlos Sainz. Ten by zmenu uvítal, ale zdôrazňuje, že na každú časť kvalifikácie by mali mať jazdci k dispozícii len jednu sadu pneumatík. "Nedajme nikomu druhú šancu, prinúťme všetkých ísť len na jeden pokus v každej časti. Takto by vznikol väčší tlak," skonštatoval Sainz.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Vincent Thian

DISKUSIA