Sokoli chcú pod vedením Tarkoviča uspieť vo Švédsku: Využiť kvalitu, aby sme konečne zvíťazili

Štefan Tarkovič
Štefan Tarkovič

ŠTOKHOLM - Slovenskí futbaloví reprezentanti boli pred medzištátnym prípravným zápasom proti domácemu Švédsku skúpi na slovo v otázkach týkajúcich sa prekvapivého odstúpenia Jána Kozáka z pozície hlavného trénera. Proti Švédom ich povedie dočasne poverený kouč, doterajší Kozákov asistent Štefan Tarkovič.

"Nebudeme sa k tomu vyjadrovať. Tréner odišiel, my musíme ísť ďalej. Sústredíme sa na najbližší zápas, chceme sa dobre naladiť, pokúsiť sa podať adekvátny výkon a po dlhšej dobe zvíťaziť," vyhlásil za kabínu stredopoliar Matúš Bero a doplnil: "Musíme rozhodnutie trénera Kozáka prijať, nič s tým neurobíme. Našou úlohou je hrať na ihrisku a podať čo najlepší výkon."

Stredopoliar holandského Vitesse Arnhem očakáva v utorok od 20.45 h v štokholmskej Friends Arene kvalitné stretnutie. "Zatiaľ sme ich nejako neanalyzovali. Na reprezentačnej úrovni má každé mužstvo vysokú kvalitu. To isté platí aj o Švédoch, ktorých navyše budú hnať domáci priaznivci. Aj my však máme svoju kvalitu, ktorú si uvedomujeme a pokúsime sa ju využiť, aby sme konečne zvíťazili," povedal Bero.

Slováci proti Švédom nastúpili dosiaľ v štyroch oficiálnych stretnutiach s bilanciou dve remízy a dve prehry. Okrem toho reprezentácia SR absolvovala proti národnému tímu Švédska aj neoficiálny prípravný zápas v januári 2017. Ligový výber Slovenska vtedy podľahol ligovému výberu Švédska jednoznačne 0:6.


Tagy: Ján Kozák Slovensko Švédsko Štefan Tarkovič Matúš Bero

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA