VIDEO Španieli toto nezažili už dlhých 15 rokov: Divoký šláger s Anglickom rozhodol prvý polčas

Sergio Ramos a Eric DierSergio Ramos a Eric Dier Zdroj: SITA/AP - Miguel Morenatti

SEVILLA - Futbalisti Španielska prehrali v pondelkovom šlágri 4. skupiny A-divízie Ligy národov 2018/2019 doma s Anglickom 2:3. Hostia rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď dva góly strelil Raheem Sterling a raz skóroval Marcus Rashford. V druhom polčase skorigovali skóre striedajúci Paco Alcacer a v závere nadstaveného času Sergio Ramos.

Španieli nevyužili možnosť zabezpečiť si v predstihu víťazstvo v skupine, no i napriek prehre sú v tabuľke prví so 6 bodmi. Anglicko má o dva body menej, tretie je s jedným bodom Chorvátsko, ktoré má však zápas k dobru. "La Furia Roja" utrpela prvú domácu prehru v súťažnom zápase za uplynulých 15 rokov.