Dôležitý muž svetovej cyklistiky takmer zomrel: Zľahla sa po ňom zem, spadol do rokliny!

Steven de JonghSteven de Jongh Zdroj: cyclingweekly.com

MADRID - Športový riaditeľ cyklistického tímu Trek-Segafredo Steven de Jongh mal šťastie v nešťastí. Niekdajší profesionálny cyklista spadol do rokliny počas tréningovej jazdy neďaleko španielskeho mesta Girona a niekoľko hodín bol nezvestný.

Po oznámení jeho manželky na twitteri, že sa nevrátil domov načas, sa rozbehla pátracia akcia a policajná helikoptéra 44-ročného Holanďana napokon našla v bezvedomí, ale s pulzom a s pravidelným dychom.

"Lekári ho priviedli k vedomiu a neskôr letecky transportovali do nemocnice v Girone, kde postúpil potrebné vyšetrenia. Našťastie, okrem otrasu mozgu neutrpel vážnejšie zranenia. Sťažoval sa, že ho všetko bolí, ale kosti nemá zlomené," píše sa v tlačovej správe tímu Trek-Segafredo. Ďalšie detaily nehody nezverejnili.

Steven de Jongh bol počas kariéry známy ako jazdec tímov Rabobank a Quick-Step-Innergetic, neskôr ako športový riaditeľ pôsobil v tímoch Sky, Tinkoff a aktuálne v Trek-Segafredo. V družstve Tinkoff bol ako šéf športových riaditeľov priamym nadriadeným aj pre Slovákov na čele s Petrom Saganom.

Viac o téme: Steven de Jongh Trek-Segafredo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: cyclingweekly.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články