Možný dôvod Kozákovej šokujúcej rezignácie: Žúr reprezentantov v nočnom klube!

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák počas brífingu na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie pred duelom proti Česku
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák počas brífingu na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie pred duelom proti Česku

KOŠICE - Za abdikáciou Jána Kozáka na post trénera slovenskej futbalovej reprezentácie nie sú nezhody s funkcionármi. Dôvodom má byť niečo, čo sa stalo po sobotňajšom zápase Slovensko - Česko (1:2) v 1. skupine B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 v Trnave.

Dôvodom rozhodnutia J. Kozáka o ukončení jeho pôsobenia vo funkcii reprezentačného trénera bolo podľa webu cas.sk sklamanie z neprofesionálneho prístupu jeho zverencov mimo ihriska a aj udalosti po spomenutej prehre s Českom - tajná zábava v nočnom klube. "Kým on sa počas noci trápil neuspokojivými výkonmi mužstva v prvých vystúpeniach v Lige národov, časť hráčov si z toho až takú ťažkú hlavu nerobila. Hoci sa stretnutie a následné povinnosti pre futbalistov v sobotu skončili v neskorých nočných hodinách, našla sa nemalá skupina, ktorej sa nechcelo ísť spať. Naopak, vyrazili do nočného klubu, kde sa bez výčitiek zabávali v otvorenej spoločnosti," uvádza web cas.sk a ešte dopĺňa: "Nočný žúr zverencov mal byť tou poslednou kvapkou v pohári trpezlivosti..." Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčík k tomu skonštatoval: "Ja zatiaľ tieto informácie nemám."

Takmer všetci oslovení odborníci či pozorovatelia sa zhodujú, že odchod Jána Kozáka z najsledovanejšej pozície v slovenskom športe je škoda najmä vzhľadom na skvelé výsledky, ktoré mali slovenskí reprezentanti pod jeho vedením. Šesťdesiatštyriročný Kozák počas vyše piatich rokoch pri kormidle národného tímu dosiahol vysoko pozitívnu bilanciu 29 víťazstiev - 10 remíz - 15 prehier so skóre 80:48. V počte víťazstiev (29) je suverénne najúspešnejším trénerom slovenskej reprezentácie v ére novodobej samostatnosti. Napriek svojmu nečakanému koncu na reprezentáciu nezanevrel a bude jej fandiť aj v budúcnosti.


Tagy: Ján Kozák Slovensko Ján Kováčik

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Diana Černáková

DISKUSIA