Obrovská tragédia vo francúzskych Alpách: Mladý športovec zastrelený poľovníkom

Cyklista Marc Sutton tragicky zahynulCyklista Marc Sutton tragicky zahynul Zdroj: Twitter

LES GETS - Obrovská tragédia sa odohrala cez víkend v horách neďaleko lyžiarskeho strediska Montriond vo francúzskych Alpách. Iba 34-ročný nadšenec horskej cyklistiky a snouboardingu Marc Sutton zomrel potom, čo ho pri nevinnom výlete na horskom bicykli v lese zastrelil mladý poľovník.

Rodák z južného Walesu doplatil na poľovnícku sezónu, ktorá vo Francúzsku začala len minulý mesiac a ktorá je obzvlášť nebezpečným obdobím roka pre turistov a športovcov, ktorí sa pohybujú v hustých lesoch. Nešťastným strelcom, ktorý si Brita pomýlil so zverou bol iba 22-ročný poľovník, ktorý po incidente zostal v šoku. „Incident sa odohral v sobotu večer v hustých lesoch blízko lyžiarskeho strediska Montriond, okolo 6 hodiny večer. Strelec upadol do obrovského šoku po tom, keď si uvedomil, čo vykonal. Teraz čelí súdu a väzeniu,“ uviedol zdroj.

Sutton bol podľa vyjadrení blízkeho okolia veľmi milým športovcom. V Les Gets sa mu v tomto roku podarilo otvoriť vlastný catering a reštauráciu Wild Beets Kitchen, z čoho bol pochopiteľne nadšený. „Nemôžem uveriť tomu, že toto je naše! Ťažká práca sa vypláca a sny sa plnia,“ uviedol po otvorení na Facebooku. Dlho sa však z obrovského úspechu neradoval. 

Lovecká sezóna si vo Francúzsku pravidelne vyberá daň v podobe podobných tragických prípadov, ktoré vôbec nie sú raritné. Minulý rok bol 59-ročný turista zastrelený lovcom medveďov počas toho, ako sa prechádzal neďaleko dediny Taulignan. Stalo sa tak hneď v prvých dňoch loveckej sezóny, ktoré taktiež vzali život 13-ročnému chlapcovi. Toho smutnou náhodou zastrelil jeho vlastný starý otec.

Viac o téme: Marc Sutton
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter
  • Zdroj: športky

Súvisiace články