VIDEO Dramatický šláger juhoamerických gigantov: Boj Brazílie s Argentínou rozhodli posledné sekundy

Paulo Dybala a Neymar v súboji o loptuPaulo Dybala a Neymar v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP

BRATISLAVA - Futbalisti Brazílie vyhrali v utorňajšom prípravnom dueli nad Argentínou 1:0. Juhoamerické derby rivalov rozhodol v meste Džidda v Saudskej Arábii gólom v nadstavenom čase Joao Miranda.

V zostave Brazílie nechýbali hráči ako Neymar, Casemiro, Coutinho, Gabriel Jesus, či Firmino, hosťom chýbala ich najväčšia hviezda Lionel Messi. Najväčšiu šancu prvého polčasu si vypracovala Brazília v 28. minúte, ale strelu Mirandu zachytil tesne pred bránkovou čiarou Otamendi. Rovnaký hráč však napokon rozhodol v úplnom závere, keď zužitkoval center Neymara z rohového kopu.

Japonci zvíťazili nad Uruguajom 4:3 a v ďalšom dueli účastníkov tohtoročných MS v Rusku remizovala Južná Kórea s Panamou 2:2.

Belgicko remizovalo v Bruseli s Holandskom 1:1 a Dáni si v Herningu poradili s Rakúskom 2:0.

Japonsko - Uruguaj 4:3 (2:1)
Góly: 10. a 67. Minamino, 36. Osako, 59. Doan – 27. Pereiro, 57. Cavani, 75. Rodríguez

Južná Kórea - Panama 2:2 (2:1)
Góly: 5. Joo-Ho, 33. Hwang In – 45. Arroyo, 49. Blackburn

Čína - Sýria 2:0 (1:0)
Góly: 20. Kao Lin, 68. Wu Lej (z 11m)

Uzbekistan - Katar 2:0 (0:0)
Góly: 73. Achmedov, 86. Bikmajev

Spojené arabské emiráty - Venezuela 0:2 (0:1)
Góly: 1. Mago, 47. Ponce