VIDEO Česi nezvládli kľúčový boj na Ukrajine: Gibraltár opäť vyhral, Weiss s Gruzínskom nezastaviteľný

Jakub Jankto po zahodenej šanci ČeskaJakub Jankto po zahodenej šanci Česka Zdroj: SITA/AP - Efrem Lukatsky

BRATISLAVA - Futbalisti Ukrajiny postúpili do A-divízie Ligy národov. Rozhodla o tom ich utorková výhra 1:0 nad Českom. Zverenci Andreja Ševčenka majú v 1. skupine B-divízie nedostihnuteľný šesťbodový náskok pred Českom, tretí v skupine sú bez bodu Slováci. Zápas v Charkove rozhodli domáci v prvom polčase, v 43. minúte strelil gól Ruslan Malinovskij.

V ďalšom zápase zvíťazili v 1. skupine D-divízie Kazaši doma nad Andorrou 4:0 a v priebežnej tabuľke sa posunuli na 2. miesto. V 4. skupine zdolalo Arménsko hladko Macedónsko 4:0.

Slovinsko remizovalo 1:1 s Cyprom a z "déčka" do "céčka" postúpilo Gruzínsko. Zverenci Slováka Vladimíra Weissa triumfovali v Lotyšsku 3:0.

Gól: 43. Malinovskij

Ukrajina: Pjatov – Karavajev, Burda, Rakickij, Matvijenko – Stepanenko – Jarmolenko, Marlos, Malinovskij (86. Zinčenko), Konopljanka (69. Cygankov) – Jaremčuk

ČR: Pavlenka – Gebre Selassie, Čelůstka, Brabec, Novák – Pavelka, Barák – Vydra (67. Zmrhal), Dočkal, Jankto (81. Šural) – Schick (73. Krmenčík)

Arménsko - Macedónsko 4:0 (1:0)
Góly: 12. Pizzelli, 67. Movsisjan, 81. Ghazarjan, 90.+4 Mchitarjan, ČK: 90.+3 Elmas (Macedónsko)

Gibraltár - Lichtenštajnsko 2:1 (0:1)
Góly: 61. Cabrera, 66. Chipolina - 15. Salanovič