Ohlasy zo slovenskej kabíny po remíze: Dominovali sme, ale toto nám chýba!

Slovenský futbalista Albert Rusnák (druhý vľavo) sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu na 1:1 počas priateľského zápasu proti Švédsku
Slovenský futbalista Albert Rusnák (druhý vľavo) sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu na 1:1 počas priateľského zápasu proti Švédsku

ŠTOKHOLM - Slovenskí futbaloví reprezentanti remizovali s hráčmi domáceho Švédska 1:1 v utorňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí v slabo zaplnenej štokholmskej Friends Arene. Skóre otvoril v 52. min po zlom spracovaní Erika Saba švédsky kanonier John Guidetti. Nerozhodný výsledok stanovil v 84. min presnou strelou Albert Rusnák. Slovensko ešte nikdy nezdolalo národný tím Švédska, bilancia oficiálnych súbojov je aktuálne 0-3-2. Hlavným trénerom reprezentácie SR bol v Štokholme po prekvapivej rezignácii Jána Kozáka jeho doterajší asistent Štefan Tarkovič. Športky vám prinášajú hlasy po zápase:

Štefan Tarkovič (dočasný tréner SR): "Chýba nám futbalové šťastie. V prvom polčase do nejakej 40. min sme jednoznačne dominovali. Vypracovali sme si šance, či už v podaní Mareka Hamšíka, Albert Rusník trafil žrď... Hrali sme veľmi dobre kombinačne, dravo, na ihrisku sme dominovali. Škoda, že sme nedali gól. V druhom polčase sa súper po našej chybe dostal vďaka gólu do zápasu. Mal silnú fázu, ale napokon sme zápas mohli otočiť. Albert Rusnák krásnou strelou vyrovnal a Milan Škriniar mal v závere na hlave čistú gólovú šancu. Škoda toho, lebo tento duel sa dal zvládnuť víťazne."


Albert Rusnák (stredopoliar SR a strelec vyrovnávajúceho gólu): "Myslím si, že sme hrali veľmi dobre, kombinačne, držali sme loptu. Švédi boli na MS, dosiahli tam dobrý výsledok, takže to nebol ľahký zápas. Mohli sme vyhrať, ale aj remíza je dobrý výsledok. V prvom polčase som trafil žrď, v podstate som nevedel, čo s loptou, mal som ju pod nohou, tak som vystrelil. Pred gólom som nemal komu prihrať, nikto ku mne nepristúpil, tak som skúsil šťastie a som rád, že to tam padlo. Ako profesionáli sa vieme na dve-tri hodiny pripraviť na zápas a zabudnúť na všetky veci, ktoré sa dejú okolo nás. Myslím si, že to na ihrisku bolo vidieť. Boli sme koncentrovaní celých deväťdesiat minút. Hrali sme bez nejakých väčších chýb a ako som povedal, 1:1 je prijateľný výsledok."

Dávid Hancko (obranca SR): "Bola tam taká správna nervozita, väčšia zodpovednosť. Predsa len, prvýkrát som nastúpil s týmito chalanmi od začiatku. Sme spolu iba týždeň, snažil som sa byť čo najviac koncentrovaný a držať sa pokynov od trénera a rád od starších spoluhráčov. Na to, že som hral prvýkrát v základe, som spokojný, ale už teraz viem, ktoré veci by som mal zlepšiť. Budem sa snažiť na nich pracovať. Je tu ešte veľa priestoru na zlepšenie."

Stanislav Lobotka (stredopoliar SR): "Bol to zaujímavý zápas pre divákov. Bolo to hore-dole. Oba tímy chceli väčšinu zápasu tvoriť, aj šancí bolo dosť. Po nevydarenom zápase s Českom sme ukázali, že chceme víťaziť, išli sme za triumfom a predviedli sme dobrú hru. Tréner Tarkovič už má odkrútené nejaké zápasy, takže to preňho nebola úplná novinka."

Samuel Mráz (útoční SR, debut v reprezentácii): "Bol to pre mňa obrovský deň. Nastúpiť za prvé mužstvo národného tímu je skvelé. Užíval som si to. Škoda toho výsledku. Miňo Škriniar mal v závere dobrú hlavičku, ktorá mohla skončiť v sieti a bolo by to veselšie. Švédi majú obrovskú kvalitu, sú veľmi silní na lopte, čo potvrdili aj teraz."

Milan Škriniar (obranca SR): "Vedeli sme, že to bude náročný zápas. V prvom polčase sme sa nebáli hrať, držali sme loptu a mali sme aj šance. Bobo Rusnák trafil tyčku, Švédi nemali žiadnu príležitosť. V druhom polčase sme hrali ďaleko od seba, nechali sme Švédom veľa priestoru na protiútoky, hoci sme vedeli, že práve v nich je ich sila. Žiaľ sme dostali gól, ale podarilo sa nám vyrovnať a napokon sme mohli aj zvíťaziť. Nevyšlo to."


Tagy: Slovensko Švédsko Štefan Tarkovič

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Michal Svítok

DISKUSIA