Korupčný škandál Ukrajincov v slovenskej lige: Špecializovaný súd vyniesol rozsudok

Korupcia vo futbaleKorupcia vo futbale Zdroj: TASR - KRPZ v Prešove

BRATISLAVA - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v stredu schválil dohodu o vine a treste so šiestimi Ukrajincami v korupčnej kauze, ktorá sa mala týkať nemenovaného futbalového zápasu II. slovenskej ligy.

ŠTS na svojom verejnom zasadnutí schválil dohodu o vine a treste medzi šiestimi obvinenými a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Súd ich uznal za vinných zo zločinu športovej korupcie a uložil im podmienečné tresty odňatia slobody od dvoch do troch rokov s podmienečným odkladom od dvoch do štyroch rokov. Zároveň im udelil tresty vyhostenia z územia SR na územie Ukrajiny. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať," dodala ďalej hovorkyňa. V jednom prípade nariadil aj trest prepadnutia nešpecifikovanej veci.

"So šiestimi obvinenými osobami uzavrel prokurátor dohodu. Ide o Ihora L., Volodymyra M., Zinovyia L., Ihora B., Oleksandera P. a Róberta B. Sú to ukrajinskí štátni občania stíhaní za zločin športovej korupcie spáchaný formou spolupáchateľstva. Stíhaní sú za podplácanie hráčov futbalového družstva prostredníctvom inej osoby za to, aby títo hráči svojím účelovým správaním pri hre ovplyvnili priebeh a výsledok futbalového súťažného zápasu II. ligy, ktorý sa mal uskutočniť v roku 2018," uviedla koncom septembra hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

Oslovená osoba na sprostredkovanie vystupovala v postavení svedka-agenta.

Viac o téme: SFZ Jana Tökölyová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - KRPZ v Prešove
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články