VIDEO Neuveriteľná bojovnosť iba 19-ročného hráča Slovana: Heroické striedanie vyvolalo obdiv!

Konstantin Glazačov a Adam Liška
Konstantin Glazačov a Adam Liška

BRATISLAVA - Víťazná šnúra hokejistov HC Slovan Bratislava v KHL sa po triumfe nad Admiralom Vladivostok natiahla na štyri zápasy. Ide o najdlhšiu sériu úspechov bratislavského družstva v základnej časti nadnárodnej súťaže od januára 2017, keď uspelo sedemkrát za sebou.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zvládli aj utorkový domáci duel, v ktorom triumfovali tesne 4:3. "Belasí“ síce pred vlastnými priaznivcami prehrávali 0:2 aj 1:3, no ani nepriaznivý stav ich nezlomil. Výraznou mierou k cennému triumfu pomohol aj 19-ročný mladík Adam Liška, ktorý je odchovancom Slovana a ktorý si jedným zo svojich heroických striedaní vyslúžil veľký obdiv.

19-ročný talent Liška dal v posledných minútach náročného duelu do toho všetko, keď príkladnou bojovnosťou a neuveriteľnou intenzitou nasadenia pomohol belasým najprv v útočnom pásme podržať puk, následne ho znovu vybojovať a získavať cenné sekundy, za čo si od divákov vyslúžil potlesk na otvorenej scéne. Po strate puku sa veľký bojovník okamžite rýchlosťou blesku presunul k vlastnej bránke, kde opäť bojoval ako lev a následne si za svoje nasadenie vyslúžil odmenu v podobe vybojovania dôležitej presilovej hry.

Po devätnástich dueloch základnej časti má Slovan na svojom konte 16 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sa posunul na 8. miesto, ktoré by po základnej časti znamenalo prienik do play-off. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, vo štvrtok 18. októbra o 18.30 h privíta Amur Chabarovsk.


Tagy: HC Slovan Bratislava Admiral Vladivostok Adam Liška

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA/Diana Černáková; Video: SPORT 2

DISKUSIA