Výborný štart schladí nepríjemné zranenie: Tréner hovorí o veľkej strate

Radosť z gólu v podaní Bradyho Tkachuka
Radosť z gólu v podaní Bradyho Tkachuka

OTTAWA - Americký hokejový útočník Brady Tkachuk bude mesiac pauzovať pre zranenie nohy a vypadne zo zostavy klubu zámorskej NHL Ottawa Senators. Štvorka tohtoročného draftu vynechala úvodné dva duely sezóny pre problémy so slabinami a teraz ju trápia roztrhnuté väzy. Informáciu priniesol oficiálny web profiligy.

Devätnásťročný Tkachuk zažíva vynikajúci úvod v najkvalitnejšej súťaži sveta. V premiérových štyroch vystúpeniach za "senátorov" sa prezentoval troma gólmi a troma asistenciami. Mladý krídelník tak nadväzuje na úspechy svojho staršieho brata Mathewa, ktorý si oblieka dres Calgary Flames, a otca Keitha, ktorý strelil v NHL viac ako 500 gólov a získal cez 1000 kanadských bodov.

"Je to pre neho ťažké, pretože sa mu darilo. Brady je dôležitou súčasťou našej identity," povedal tréner Ottawy Guy Boucher. Tkachuk dohral pondelkový duel proti Dallasu Stars, ale v stredu sa neobjavil na tréningu Senators. Zranenie mladého útočníka si však nevyžiada operáciu a po mesiaci oddychu by mal byť späť v plnej zápasovej záťaži.


Tagy: Ottawa Senators Guy Boucher Brady Tkachuk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Graham Hughes/The Canadian Press

DISKUSIA