VIDEO Kozáka sklamali všetci previnilci, ale... Slová Lobotku ho museli raniť najviac!

Ján Kozák
Ján Kozák

BRATISLAVA - Za odstúpením Jána Kozáka z postu trénera slovenskej futbalovej reprezentácie bol neprofesionálny prístup časti hráčskeho kádra po sobotňajšej prehre v Trnave s Českom (1:2) v európskej Lige národov.

Ján Kozák na štvrtkovej tlačovej konferencii v sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) potvrdil, že sedmička hráčov sa v noci zo soboty na nedeľu zabávala v nočnom klube a porušila tým interné pravidlá slovenskej reprezentácie. Boli to brankári Martin Dúbravka, Michal Šulla, obrancovia Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss.

Dnes už bývalý kouč slovenskej futbalovej reprezentácie Kozák priznal, že nespal celú noc zo soboty na nedeľu. "Dvakrát som si pozrel zápas s Českom. Bol som hore a zistil som, že hráči prichádzajú. Strašne ma to bolelo. Siedmi hráči boli vonku, bola to pre mňa facka. Je toto možné? Chcel som od chlapcov počuť, aby sa priznali. Pred tréningom sme sa stretli so Škrtelom a Hamšíkom, vedel som, že oni tam neboli. Boli zo všetkého prekvapení," vrátil sa k udalosti s hráčskym ponocovaním Ján Kozák a doplnil aj ďalšie detaily. 

"Reakcie hráčov? V kabíne sa prvý priznal Dúbravka. Povedal mi, že má ťažké obdobie v Newcastli, k tomu prehra s Českom, vraj sa išiel odreagovať. Weiss uviedol, že nevie, prečo tam bol. Lobotka začal s tým, že vo Vigu mal nahustený program sobota - sobota a nemal čas sa odreagovať. Tu v reprezentácii sa hralo sobota - utorok, tu je čas na odreagovanie? Čudný pohľad. Keď som počul, ako reagoval na otázku o mojom ukončení pôsobenia, že tréneri prichádzajú a odchádzajú a on je profesionál. Prístupom rozhodne... Všetci ho majú radi, je to hráč budúcnosti. Je vyzretý, číta hru. Keď prišiel Lobotka na zraz, dostal hneď miesto v základnej zostave. Môže takýto chlapec takto rozmýšľať? Nie je ovplyvnený niekým? Šatka je hráč, ktorý futbalovo vyrástol. Na ihrisku vyzerá dobre. Povedal mi, že 'išiel som s kamarátmi'. Keď skočia oni do vody, aj on skočí?"


Tagy: Ján Kozák Stanislav Lobotka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Športky - Martin Bublavý; Video: TASR - Jakub Popelka

DISKUSIA