VIDEO Nepodarená premiéra megahviezdy NBA: LeBron James si na výhru musí počkať

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA/AP/Craig Mitchelldyer

NEW YORK - Zápasová premiéra basketbalistu LeBrona Jamesa v tíme Los Angeles Lakers sa neskončila víťazstvom. Hráči Los Angeles podľahli na palubovke Portlandu 119:128 vo štvrtkovom zápase NBA.

Megahviezda NBA nazbierala počas 37 minút 26 bodov a 12 doskokov, ale šestnástej prehre Lakers s Trail Blazers v neprerušenej sérii nezabránila. Vo víťaznom tíme sa Damian Lillard prezentoval 28 bodmi a s 24 mu dobre sekundoval Nik Stauskas. Portland zvíťazil osemnástykrát po sebe v úvodnom zápase sezóny pred svojimi fanúšikmi, čo je vylepšený rekord NBA.

Triple-double v podaní Bena Simmonsa (13 bodov, 13 doskokov, 11 asistencií) bol jedným z faktorov víťazstva Philadelphie nad Chicagom 127:108. Kamerunský pivot Joel Embiid pridal 30 bodov a 12 doskokov na strane víťazného tímu, u súpera odpovedal 30 bodmi Zach LaVine. Simmons dovŕšil triple-double už pred koncom tretej štvrtiny, bol jeho trinásty v kariére.