VIDEO Ruskí reprezentanti bitku v hoteli poriadne ľutujú: Hrozí im až 5 rokov väzenia!

Kozlov a Kokorin oslavujú gól Ruska
Kozlov a Kokorin oslavujú gól Ruska

MOSKVA - Dvoch ruských futbalistov, Alexandra Kokorina zo Zenitu Petrohrad a Pavla Mamajeva, z FK Krasnodar obvinili vo štvrtok z chuligánstva po tom, čo boli obaja začiatkom tohto mesiaca zapojení do dvoch výtržností v Moskve.

Obaja hráči boli obvinení po bitkách v hoteli a kaviarni. Pri násilných incidentoch sa zranili tri osoby, polícia ich zadržala 11. októbra. Kokorin a Mamajev čelia trestu odňatia slobody až na päť rokov. Kokorin odohral za Rusko 48 zápasov, Mamajev doteraz nastúpil v 15 dueloch.

Kokorin a Mamajev v pondelok 8. októbra v jednej z moskovských kaviarní zaútočili na vedúceho odboru automobilového a železničného inžinierstva ministerstva priemyslu a obchodu Denisa Paka. Podľa personálu bola dvojica hráčov spolu so svojimi priateľmi príliš hlučná a štátny úradník ich na to upozornil. Futbalisti reagovali verbálnymi útokmi zameranými na Pakov čínsky pôvod. Následne doňho hádzali stoličky a muža udierali päsťami do tváre. Kamaráti ruských futbalistov sa snažili situáciu vyriešiť tým, že chceli od zamestnancov kaviarne odkúpiť záznam, ktorý zachytáva Kokorina s Mamajevom pri incidente s Pakom. Video napokon smerovalo do rúk orgánov činných v trestnom konaní a médiám.


Tagy: Alexander Kokorin Pavel Mamajev

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA