VAR čelí kritike v Brazílií: Pre hru to nie je dobré, tvrdí Robinho

VAR v praxi VAR v praxi Zdroj: TASR/AP - Dmitri Lovetsky

SAO PAULO - Verdikty rozhodcov v nedávnom finále Brazílskeho pohára medzi futbalistami Cruzeira Belo Horizonte a Corinthiansu Sao Paulo môžu výrazne ovplyvniť názor tamojšej futbalovej verejnosti na systém videoasistenta rozhodcu (VAR).

Väčšina brazílskych klubov už dávnejšie podporila zavedenie tejto novinky, ale odvetný finálový duel brazílskej pohárovej súťaže Copa do Brasil ukázal, že VAR negatívne ovplyvnil výsledok stretnutia.

Cruzeiro po domácom víťazstve 1:0 triumfovalo aj u súpera (2:1), avšak bez systému VAR mohol byť výsledok odvetného zápasu úplne iný, keďže Corinthiansu neprisúdil jasný pokutový kop a neuznal regulárny gól. "Nie som fanúšik VAR," povedal útočník víťazného Cruzeira Robinho a dodal: "Už minulý mesiac v Copa Libertadores proti Boce Juniors sme s ním mali problémy, keď bol bizarne vylúčený náš spoluhráč Dede. Pre hru to jednoducho nie je dobré." Podľa prezidenta Corinthiansu Andrésa Sáncheza by sa VAR v Brazílii nemal používať dovtedy, kým sa nezlepší úroveň rozhodcov.

Viac o téme: Brazília Robinho Corinthians Sao Paulo VAR Cruzeiro Belo Horizonte
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR/AP - Dmitri Lovetsky; VIDEO: youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy