VIDEO Košický stroj na góly v plnej pohotovosti: Oceliari predviedli boj mačky s myšou

Je to tam, páni! Dobrá práca!Je to tam, páni! Dobrá práca! Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice triumfovali na domácom ľade nad HC 07 Detva vysoko 7:1 v piatkovom stretnutí 13. kola Tipsport ligy 2018/2019. Skóre stretnutia otvoril už po 128 sekundách hry "oceliar" Dávid Šoltés a v rovnakej minúte navýšil vedenie domácich Roman Žitný.

Do konca tretiny sa v dvojici presiloviek presadil Košičan Petr Kafka, hostia však v 17. min odpovedali gólom Martina Ďalogu. Domáci sa opäť dostali do 4-gólového vedenia hneď na začiatku 2. tretiny, presadil Šoltés. Pred druhou sirénou v drese Košíc ešte skóroval Ladislav Nagy. Vysoké víťazstvo domácich v poslednej časti hry už len spečatil Evan Brophey.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 13. kolo - piatok:

HC Košice - HC 07 Detva 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Šoltés (Dudáš, Spilar), 3. R. Žitný (Krajňák, Koch), 7. Kafka (Netík, Pulli), 15. Kafka (Pulli, Netík), 22. Šoltés (Brophey, L. Nagy), 37. L. Nagy (Brophey, Marcel Haščák), 45. Brophey (Marcel Haščák, L. Nagy) - 17. Martin Ďaloga (M. Surový)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Nikolič (Rak.) - Gegáň, Frimmel, 3137 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Koch, Pretnar, Čížek, Pulli, Dudáš, Šedivý, T. Klíma, Lenďák - L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - R. Žitný, Krajňák, Hričina

Detva: R. Petrík (3. Riečický) - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon, Hedera - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Jakuceňa - M. Surový, Z. Král, Martin Ďaloga - Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Bolo dôležité, že sme potvrdili výkon z predošlého zápasu. Prvá tretina rozhodla, odskočili sme v nej súperovi na výrazný rozdiel. Hráčom ďakujeme za prístup k dnešnému zápasu."

Josef Turek, tréner HC 07 Detva: "Rozhodli prvé tri minúty zápasy. Začiatok stretnutia sme vôbec nezachytili. Úvod zápasu a oslabenia, v ktorých sme dostali tri góly, rozhodli dnešný zápas."

Viac o téme: HC Košice HC 07 Detva