Hviezdny Ovečkin ukázal poriadnu tvrdosť: VIDEO dvoch hitov, ktorými poslal súperov na ľad!

Alexander Ovečkin a Aaron Ekblad v tvrdom súbojiAlexander Ovečkin a Aaron Ekblad v tvrdom súboji Zdroj: SITA/AP - Nick Wass

NEW YORK - Hokejisti Floridy Panthers si až v piatom zápase novej sezóny NHL pripísali prvé víťazstvo. V noci na sobotu vyhrali na ľade obhajcu titulu Washingtonu Capitals v divokej prestrelke 6:5 po samostatných nájazdoch.

V náročnom dueli dal opäť o sebe vedieť aj hviezdny ruský kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, tentokrát to ale nebolo zásluhou gólov. Ovečkin z dvoch striel na bránu gól nevyťažil, ale v stretnutí predviedol dva tvrdé zákroky. Po bodyčeku ruskej hviezdy sa pre obrancu Floridy Marka Pysyka stretnutie predčasne skončilo už v druhej tretine.

Ruský kanonier sa v zápase prezentoval aj ďalším tvrdým zákrokom. Tentokrát išlo o nekompromisný súboj tímových lídrov, keď na ľad nekompromisne poslal kapitána hostí Aleksandra Barkova.

Panthers síce prehajdákali trojgólový náskok z prvej tretiny, napokon však vydreli triumf v záverečnom rozstrele, keď vo štvrtej sérii premenil rozhodujúci nájazd Jonathan Huberdeau. Ten v zápase zaznamenal aj gól a dve asistencie, rovnako ako jeho spoluhráč Vincent Trocheck. "Panteri" mali dosiaľ na konte len dva body za prehry v nájazdoch, so štyrmi bodmi im aktuálne patrí 15. priečka vo Východnej konferencii.

"Cítime obrovskú úľavu. V každom zápase sme boli blízko víťazstvu a konečne sa nám to podarilo. Teraz sa musíme pozerať na ďalšie zápasy a snažiť sa vybojovať ďalšie výhry," povedal Huberdeau pre oficiálny portál súťaže. V drese Capitals zaznamenali zhodne gól a asistenciu Brett Connolly i Jakub Vrána, Lars Eller dokončil zápas s tromi asistenciami. Skóroval aj Devante Smith-Pelly, ktorý tak ukončil svoj 35-zápasový gólový pôst v základnej časti.

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin Florida Panthers
  • Zdroj: TASR, športky