VIDEO Príťažlivé tenisové herečky nesklamali: Pôsobivé galapredstavenie ukrajinskej dámy!

Elina Svitolinová
Elina Svitolinová

SINGAPUR - V úvodnom súboji na MS WTA Tour v Singapure zvíťazila ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová nad Češkou Petrou Kvitovou za 90 minút 6:3, 6:3. O 13.30 h nastúpi v druhom stretnutí bielej skupiny Dánka Caroline Wozniacka proti ďalšej Češke Karolíne Plíškovej. V druhom nedeľňajšom zápase bielej skupiny triumfovala ďalšia Češka Karolína Plíšková nad druhou nasadenou Dánkou Caroline Wozniackou v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Kvitová sa predstavila na MS WTA Tour po troch rokoch, no nedeľný vstupný duel jej nevyšiel. Proti Svitolinovej dokázala stratu servisu z úvodného gemu ešte zmazať, no druhú zo siedmeho gemu už nie. Na podaní sa trápila a pri súperkinom setbale urobila piatu dvojchybu v zápase. V druhom sete mala tri brejkbaly, ale ani jeden nedokázala využiť.

 

 

Šiesta nasadená Ukrajinka zápas napokon doviedla do víťazného konca. "Musela som byť veľmi psychicky silná. Teraz pôjdem na masáž, pretože proti Petre musíte byť neustále na nohách," uviedla Svitolinová v prvom pozápasovom interview priamo na kurte.

Obhajkyňa titulu Wozniacka stratila už svoje druhé podanie v zápase s Plíškovou, siedma nasadená Češka ju brejkla aj v piatej hre, pričom si svoj servis udržala a prvý set zvládla jasne 6:2. V druhom prelomila súperkino podanie hneď v úvodnom geme, v deviatom sa dopracoval k prvým dvom mečbalom, no nepremenila ich. V ďalšej hre pri svojom servise však využila tretí a tešila sa z prvého triumfu na turnaji.

"Cítila som sa dobre na základnej čiare a nebolo to iba o mojom podaní. Caroline bola v úvode trochu nervózna, vždy je ťažké obhajovať titul," povedala dvadsaťšesťročná Plíšková, ktorá tak vrátila Wozniackej vlaňajšiu prehru zo semifinále MS WTA Tour.
      
MS WTA Tour 2018 - biela skupina:
Karolína Plíšková (7-ČR) - Caroline Wozniacka (2-Dán.) 6:2, 6:4  
Jelina Svitolinová (6-Ukr.) - Petra Kvitová (4-ČR) 6:3, 6:3

 

 


Tagy: Petra Kvitová Jelina Svitolinová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Frank Franklin II; Video: Twitter/WTA

DISKUSIA