Rooney dotiahol DC United do vysnívaného play-off: Robí všetko jednoduchším a naše mužstvo lepším

Hráči DC United sa radujú z víťazstva
Hráči DC United sa radujú z víťazstva

WASHINGTON - Futbalisti DC United dotiahli do úspešného konca svoju stíhaciu jazdu do play-off severoamerickej MLS. Dva góly Wayna Rooneyho a jeden Luciana Acostu sa podpísali pod víťazstvo 3:1 nad FC New York City.

Hráči United zostávajú v závere základnej časti MLS nezdolaní v deviatich zápasoch, z toho päť bolo víťazných. Rooney rozvlnil sieť v 8. min a v 74. min z pokutového kopu. Boli to jedenásty a dvanásty gól bývalého kapitána anglickej reprezentácie aj Manchestru United v MLS v tejto sezóne v 19 zápasoch. Čoskoro 33-ročný útočník (nar. 24.10. 1985) už po trinásty raz v kariére dosiahol v jednej sezóne dvojciferný počet gólov. Na strane hostí strelil v 78. min jediný gól španielsky kanonier David Villa, bol jeho trinásty v sezóne.

Na prvom góle Rooneyho mal leví podiel Argentínčan Acosta, ktorý po úchvatnom slalome pomedzi štyroch či piatich hosťujúcich hráčov našiel nohu anglického spoluhráča a ten kolenom či stehnom nasmeroval loptu do odkrytej bránky. "Bolo to úžasné, čo predviedol. Nie je veľa hráčov, čo toto dokážu. Ak ste útočník, stačí keď zaujmete správnu pozíciu a spoľahnete sa na spoluhráča, že vám tam privezie loptu," pochválil Rooney Acostu na klubovom webe.

Úderná dvojica DC United si gólovú spoluprácu zopakovala v 24. min, ale v opačnom garde. Rooney priťukol loptu Acostovi a ten pravačkou zvýšil na vtedy priebežných 2:0. Acosta má na konte 10 gólov, ale aj 17 asistencií, čo je líderská pozícia v celej súťaži. "Ani netreba veľa hovoriť o našej spolupráci s Wayneom. Stačí sa pozrieť na ihrisko a všetci vidia ako to funguje. On je veľký hráč, s takým sa hrá veľmi ľahko. On robí všetko jednoduchším a naše mužstvo lepším," odplatil Acosta Rooneymu pochvalné slová.

Hráči DC United majú s 50 bodmi na 5. mieste Východnej konferencie istotu postupu do play-off MLS. Záverečný duel základnej časti odohrajú na trávniku Chicaga v nedeľu 28. októbra.


Tagy: Wayne Rooney DC United

Zdroj:
SITA
Foto:
MLSsoccer.com; Video: youtube/MLS

DISKUSIA