Marka Daňa čaká tohtosezónny debut v drese Colorada: Momentálne je v životnej forme

Marko Daňo
Marko Daňo

DENVER - Slovenský hokejista Marko Daňo absolvuje tohtosezónny debut v zámorskej NHL i premiéru v drese Colorada v pondelňajšom stretnutí na ľade Philadelphie. Dvadsaťtriročný útočník by mal nastúpiť v útoku s Tysonom Jostom a Gabrielom Bourquem.

Na drese bude mať číslo 56. "Som vďačný za túto príležitosť. Dúfam, že dokážem pomôcť tímu," cituje rodáka z rakúskeho Eisenstadtu portál SlovakNHL.sk. Na výkon novej akvizície je zvedavý aj tréner Avalanche Jared Bednar. "Myslím si, že momentálne je v životnej forme. Dbal na správnu stravu a tvrdo trénoval, takže by mal byť rýchlejší a obratnejší ako v minulosti. Podľa mňa si zaslúži minúty na ľade," vyhlásil kouč Colorada.

Marko Daňo sa stal súčasťou organizácie Avalanche v pondelok, keď si ho tím stiahol z listiny nechránených voľných hráčov, kam ho zapísal niekdajší zamestnávateľ Winnipeg. Za Jets v aktuálnom ročníku neodohral ani jeden zápas. Daňo bol k dispozícii trénerovi Bednarovi už v sobotňajšom stretnutí proti Caroline, ale duel sledoval iba z tribúny. Colorado nastúpi proti Philadelphii od 1.00 h SELČ (už v utorok ráno).


Tagy: Philadelphia Flyers Marko Daňo Colorado Avalanche

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Radovan Stoklasa

DISKUSIA