VIDEO Famózna víťazná šnúra Arsenalu pokračuje: Kanonierov nezlomil ani vlastný gól Bellerína

Mesut Özil a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiMesut Özil a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn zdolali v dohrávke 9. kola Premier League 3:1 Leicester a vyhrali tak siedmy ligový zápas za sebou. V zostave londýnskeho celku chýbal český brankár Petr Čech, ktorý je mimo hry od konca septembra pre zranenie stehenného svalu.

Arsenal v auguste začal ligovú sezónu porážkami s favoritmi Manchestrom City a Chelsea, ale od tej doby nestratil ani bod. Drží sa vďaka tomu medzi najlepšími tímami súťaže - po dnešnej výhre sú "kanonieri" štvrtí s rovnakým bodovým ziskom ako tretia Chelsea a piaty Tottenham. V čele je s dvojbodovým náskokom duo Manchester City, FC Liverpool.

Na Emirates Stadium dnes inkasoval ako prvý Bernd Leno, ktorého v 31. minúte prekonal ľahkým tečom súperovej strely spoluhráč Héctor Bellerín. Španielsky obranca napravil chybu ešte do polčasu, keď prihral Mesutovi Özilovi na vyrovnávajúci gól. Tridsaťročný záložník sa vďaka 30. gólu za Arsenal stal najlepším nemeckým strelcom v histórii Premier League.

Kouč Arsenalu Unai Emery Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

Trénerovi Arsenalu Unaiovi Emerymu vyšlo v druhom polčase striedanie. V 61. minúte poslal na ihrisko Pierrea-Emericka Aubameyanga a už o dve minúty neskôr gabonský útočník doklepol do odkrytej bránky ďalšiu Bellerínovu prihrávku z krídla. Tri minúty potom stanovil opäť Aubameyang konečné skóre po Özilovom technickom priťuknutí.

Arsenal spoločne s európskymi a domácimi pohármi vyhral už desiaty zápas za sebou, čo sa mu naposledy podarilo v roku 2007.

Arsenal Londýn - Leivester City 3:1 (1:1)
Góly: 45. Özil, 63. a 66. Aubameyang - 31. Bellerín (vlastný)

Viac o téme: Mesut Özil Arsenal Londýn Pierre-Emerick Aubameyang Leicester City FC Héctor Bellerin
  • Zdroj: SITA, ČTK, športky