Guardiola potopil vlastný hviezdny tím: Ligu majstrov nevyhráme, tak to cítim!

Pep Guardiola
Pep Guardiola

CHARKOV - Anglický futbalový klub Manchester City je ôsmu sezónu za sebou súčasťou prestížnej Ligy majstrov, ale napriek úspechom na domácej scéne a prakticky neobmedzenému rozpočtu stále nezískal "ušatú trofej". Španielsky tréner tímu Pep Guardiola sa v minulej sezóne tešil s "citizens" z prvenstva v Premier League a v aktuálnej edícii anglickej najvyššej súťaže ešte nepocítil chuť prehry. Jeho zverenci sú na prvej priečke tabuľky s vynikajúcim skóre 26:3, ale v Lige majstrov nezačali podľa predstáv.

"Budeme sa snažiť vyhrať túto súťaž, ale podľa toho, čo som videl v minulom ročníku, nie sme na to pripravení. Tak to cítim. To však neznamená, že sa o to nepokúsime," povedal 47-ročný Guardiola pre BBC.com. Od vstupu arabského šejka Mansoura Al-Nahyana do manchesterského klubu sa stal zo City kandidát na víťazstvá vo všetkých súťažiach. Už trikrát uspel v domácej lige, rovnako v troch prípadoch ovládol Anglický ligový pohár a raz triumfoval v FA Cupe.

Maximom Manchestru City v Lige majstrov je však semifinálová účasť zo sezóny 2015/2016. V uplynulom ročníku vypadol tím pod vedením Guardiolu vo štvrťfinále a v súčasnej edícii nepredviedol v úvodných dvoch súbojoch presvedčivé výkony. Najskôr doma podľahol francúzskemu Lyonu 1:2 a na pôde nemeckého Hoffenheimu uspel 2:1 po výsledkovom obrate a góle zo záveru stretnutia. V priebežnej tabuľke figuruje anglický tím na druhej priečke a v utorok o 21.00 h SELČ nastúpi v Charkove proti ukrajinskému Šachtaru Doneck.


Tagy: Pep Guardiola Manchester City

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA