Hrbatý pred dôležitým stretnutím Davis Cupu: Chceme sa konečne dostať do svetovej skupiny!

Nehrajúci kapitán tímu Slovenska Dominik Hrbatý
Nehrajúci kapitán tímu Slovenska Dominik Hrbatý

BRATISLAVA - Kapitán daviscupového tímu SR Dominik Hrbatý je spokojný s prípravou jeho zverencov na tohtotýždňové stretnutie proti výberu Bieloruska v 2. kole play-off o záchranu v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára 2018 tenisových reprezentačných družstiev mužov. Súboj sa uskutoční 26. a 27. októbra na antuke pod zatiahnutou strechou Národného tenisového centra v Bratislave. Hrbatý tiež pochválil kvalitu kurtu.

"Chlapci sú v slušnej forme a v oveľa väčšej 'pohode' ako v jari. Aj herne je to solídnejšie. Všetci sa javia v dobrej forme, o to väčší bolehlav mi spôsobuje rozhodovanie, kto zasiahne do zápasu. No je to stále radostnejšie rozhodovanie, ako v opačnom prípade," skonštatoval. Zároveň sa vyjadril k účasti Jozefa Kovalíka, ktorý v úvode týždňa nenastúpil na stretnutie na turnaji v Moskve. "Kovalík do zápasu s Bieloruskom pre zranenie nezasiahne," prezradil Hrbatý.


Lístky na prestížne podujatie si môžete zakúpiť priamo TU!


Podľa kapitána sú slovenskí hráči mentálne nastavení na víťazstvo. "Chceme sa konečne dostať do svetovej skupiny," poznamenal Hrbatý a pripojil aj svoj pohľad na zloženie tímu pre štvorhru: "Možností je viac. Tým, že Igor Zelenay štartuje na turnaji ATP vo Viedni, rátame najviac s dvojicou Filip Polášek, Martin Kližan. Definitíva však padne po piatkových dvojhrách."

Pozícia jednotky v slovenskom tíme patrí momentálne Martinovi Kližanovi. K menu slovenskej dvojky kapitán SR povedal: "Máme štyroch veľmi vyrovnaných singlistov". Podľa hrbatého bude veľa závisieť od toho, či sa v Bratislave predstaví momentálne najvyššie postavený bieloruský singlista Iľja Ivaško. Pre zranenie zatiaľ do metropoly Slovenska nepricestoval, ale rozhodujúca bude jeho účasť prípadne neúčasť na štvrtkovom žrebe. "Je to obrovský rozdiel, či bude Ivaško hrať alebo nie. Naši hráči môžu nastúpiť na zápas v inom mentálnom rozpoložení ak vedia, že proti nim nestojí hráč z Top 100. Ak nastúpia Bielorusi bez Ivaška, budeme mierny favorit my."

Kližan by mal podľa Hrbatého potvrdiť úlohu rozdielového hráča. "Potom opadá aj tlak z ostatných hráčov," skonštatoval kapitán a okomentoval posledné obdobie svojho zverenca: "Martin má stabilnú sezónu, žiadne obrovské výkyvy. Občas prehral v 1. kole, ale to sa stáva aj lepším tenistom. Na tréningoch z neho vyžaruje rozvaha."

Bieloruský kapitán Vladimir Volčkov sa hostiteľom poďakoval za doterajšiu organizáciu a podmienky pre jeho tím. Vyjadril sa aj k aktuálnej absencii Ivaška v Bratislave: "Iľja sa má pripojiť k tímu neskôr. Všetky prípadné zmeny v nominácii budú známe až počas štvrtkového žrebu. K zraneniu poviem iba toľko, že je to rovnaká indispozícia, ktorá ho postihla už skôr v Číne." K slovenskému tímu poznamenal, že si uvedomuje silu slovenskej jednotky Martina Kližana. "Vždy je silným faktorom mať v tíme hráča z elitnej päťdesiatky. Martin Kližan má motiváciu ukázať sa pred domácimi divákmi v Bratislave. Nový formát súťaže však dáva ešte väčšiu príležitosť na prekvapenia," myslí si Volčkov.


Tagy: Dominik Hrbatý Vladimir Volčkov

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA