Quick-Step Floors výrazne prevýšil svoje maximum: Výsledky, ktoré sme dosiahli, sú mimoriadne!

Niki Terpstra z tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom klasiky E3 Harelbeke
Niki Terpstra z tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom klasiky E3 Harelbeke

BRUSEL - Belgický cyklistický tím Quick-Step Floors ukončil sezónu 2018 s rekordným počtom 73 víťazstiev, čim výrazne prekonal svoje maximum v podobe 61 triumfov z roku 2014. Číslo 73 však zďaleka nie je absolútnym rekordom dosiahnutým na pretekoch pod hlavičkou Medzinárodnej cyklistickej únie. Je ním 84 triumfov tímu HTC-Columbia zo sezóny 2009. Informuje o tom špecializovaný portál Cyclingnews.

Jazdci Quick-Step Floors dosahovali víťazstvá počas celého roka. Celé to odštartoval taliansky šprintér Elia Viviani triumfom v 3. etape na januárových pretekoch Tour Down Under v Austrálii a ukončil Holanďan Fabio Jakobsen prvenstvom v 6. etape na októbrových pretekoch Okolo Kuang-si v Číne. Celkový šampión rebríčka tímov UCI WorldTour víťazil na všetkých frontoch. Modro-biele dresy ovládli dva z piatich cyklistických monumentov vďaka Holanďanovi Nikimu Terpstrovi (Okolo Flámska) a Luxemburčanovi Bobovi Jungelsovi (Liége-Bastogne-Liége). Jazdci Quick-Step Floors zároveň dosiahli 13 mimoriadne cenených etapových víťazstiev na pretekoch Grand Tour. Na Giro d´Italia, Tour de France a Vuelte sa o ne postarali už spomenutý Elia Viviani, Nemec Maximilian Schachmann, Kolumbijčan Fernando Gaviria, Francúz Julian Alaphilippe a Španiel Enric Mas.

"Výsledky, ktoré sme dosiahli v odchádzajúcej sezóne, sú mimoriadne. Podieľali sa na nich všetci jazdci nášho tímu. Je to dôkaz úžasného tímového ducha, tvrdej práce a oddanosti každého z nás. Väčšina z našich jazdcov má za sebou životné sezóny," uviedol tímový šéf Patrick Lefevere.

Ešte nedávno sa Lefevere musel strachovať, či krásna realita bude mať aj svoje pokračovanie, keďže dlho nemohol nájsť nového generálneho partnera. Napokon sa mu to podarilo a v najbližších troch rokoch by mal tím vystupovať pod značkou sponzora Deceuninck. Družstvo v budúcej sezóne zmení názov na Deceuninck-Quick Step podľa belgického výrobcu PVC materiálov Deceuninck Plastics. Už teraz je však isté. že ho opustia niektorí špičkoví jazdci na čele so skvelým klasikárom Nikim Terpstrom, ktorý bude členom tímu Direct Énergie. Odchod potvrdili aj Belgičan Laurens de Plus (LottoNL-Jumbo) a nemecký šprintér Maximilian Schachman (Bora-Hansgrohe).


Tagy: Quick-Step Floors

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Quick-Step Cycling

DISKUSIA