VIDEO Ronaldo s víťazným návratom v Manchestri: Ani parádny výkon de Geu United nestačil

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: TASR/AP

MANCHESTER - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v utorňajšom šlágri 3. kola H-skupiny Ligy majstrov nad domácim Manchestrom United 1:0. Rozhodujúci gól dal v 17. minúte Paulo Dybala.

Na Old Trafford boli Turínčania lepším mužstvom, zápas mali prakticky celý čas pod kontrolou. Hviezdnemu útočníkovi hostí Cristianovi Ronaldovi tak vyšiel návrat do bývalého klubu. Portugalčan vyhral v roku 2008 prvý z jeho piatich titulov v Lige majstrov práve s Manchestrom a po jeho centri padol rozhodujúci gól zápasu. Z pravej strany poslal v 17. minúte loptu do šestnástky a odrazenú loptu poslal do siete Dybala.

Paulo Dybala a Cristiano Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP - Dave Thompson

Ronaldo mohol streliť gól v 52. minúte, ale po jeho jedovatej strele predviedol skvelý zákrok domáci brankár David de Gea. Najbližšie k vyrovnaniu boli "červení diabli" v 75. minúte, ale Pogba po tvrdej strele iba opečiatkoval žrď. Juventus po tomto triumfe vedie bez straty tabuľku H-skupiny.