VIDEO Superhviezda minula prvých šesť trestných hodov, nakoniec z toho bolo 50-bodové gala

Blake Griffin sa vrhá po lopteBlake Griffin sa vrhá po lopte Zdroj: SITA/AP/Carlos Osorio

DETROIT - Basketbalisti Detroitu zvíťazili na domácej palubovke nad Philadelphiou 133:132 po predĺžení v utorkovom stretnutí zámorskej NBA. Najväčšiu zásluhu na triumfe Pistons mal krídeník Blake Griffin, ktorý sa zaskvel 50 bodmi, pridal k nim aj 14 doskokov a 5 trojok.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Oklahoma City strelil víťazný kôš z trestného hodu po faule Roberta Covingtona pri vyrovnaní na 132:132. Do konca vtedy zostávalo 1,8 sekundy a hostia už nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Na strane Philadelphie bol najlepším strelcom kamerunský pivot Joel Embiid s 33 bodmi.

"Posledné dva či tri roky som stále počúval, ako hrám zle. Je to pre nás veľké víťazstvo, ale musíme sa posunúť ďalej. Odohrali sme tretí zápas, teraz sa musíme sústrediť na štvrtý," povedal Griffin, ktorý minul svojich prvých šesť trestných hodov. "Potom som si začal veriť. Každý zostal pozitívne naladený a bolo to ohromné," dodal.

Detroit vyhral všetky doterajšie tri zápasy rovnako ako New Orleans, ktoré si doma poradilo s Los Angeles Clippers 116:109. Pelicans sa mohli tradične spoľahnúť na Anthonyho Davisa - 25-ročný krídelník či pivot dosiahol 34 bodov, 13 doskokov a zablokoval 5 striel. Stopercentný je po utorku aj Denver. Nuggets si pripísali štvrté víťazstvo vo štvrtom zápase, na vlastnom ihrisku zdolali Sacramento 126:112.

Sumáre NBA - utorok:

Detroit - Philadelphia 133:132 po predĺžení (27:28, 34:36, 26:30, 33:26 - 13:12)
Najviac bodov: B. Griffin 50 (14 doskokov, 5 trojok), R. Jackson 23, Ish Smith 21 - Embiid 33 (11 doskokov), Redick 30 (6 trojok), Covington 16

New Orleans - Los Angeles Clippers 116:109 (27:26, 32:36, 32:22, 25:25)
Najviac bodov: A. Davis 34 (13 doskokov, 5 blokov), E. Payton 20, Mirotič (12 doskokov) a Randle po 18 - T. Harris 26, Gallinari 24, L. Williams 17

Denver - Sacramento 126:112 (33:26, 35:29, 37:26, 21:31)
Najviac bodov: J. Murray 19, G. Harris 18, P. Millsap 15 - Bagley 20, Justin Jackson 17, Mason 14

Viac o téme: Blake Griffin Boston Celtics Detroit Pistons Joel Embiid