Lalkovič po zraneniach chce zažiť kariérne znovuzrodenie: Bola to katastrofa, ale taký je život

Milan Lalkovič sa stal posilou českého tímu Mladá Boleslav
Milan Lalkovič sa stal posilou českého tímu Mladá Boleslav

OLOMOUC - Niekdajší slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Milan Lalkovič uspel na skúške v Olomouci a s účastníkom najvyššej českej súťaže podpísal zmluvu do konca júna 2019.

Verí, že v novom pôsobisku sa mu bude dariť lepšie ako v Mladej Boleslavi, kde hral v roku 2014. "Veľmi sa teším. Už som trénerovi k dispozícii a keď ma bude potrebovať, som pripravený. Síce ešte potrebujem tréning a nazbierať nejaké herné minúty, ale na tréningoch sa cítim dobre," povedal pre isport.cz Lalkovič.

Dvadsaťpäťročného ofenzívneho stredopoliara či útočníka trápili v ostatnom období zranenia, ktoré ho pripravili o angažmán v Anglicku. "Olomouc mal na mojej pozícii veľa zranených hráčov a ja som bol pre staršie zranenie stále bez klubu. V Anglicku ma síce pozývali na skúšky, ale na začiatku prípravy som stále nebol fit," prezradil rodák z Košíc. "Mal som problémy s oboma achilovkami. Keby som sa nezranil, bol by som dosiaľ v Portsmouthe, čo je super klub. Chcel som tam zostať dlhšiu dobu, kúpil som si tam aj krásny dom. Nič sa nedá robiť, aj taký je život. V Anglicku som hral od štrnástich rokov, prirástlo mi k srdcu. Je to môj druhý domov. Za posledné dva roky som odohral iba niečo cez 20 zápasov. Zo zdravotného hľadiska to bola katastrofa," dodal.

Zo zranení mu pomáhali zostaviť sa aj v elitnom klube FC Chelsea, kde v minulosti pôsobil. "Pol roka sa o mňa starali perfektne, ale potom už nevedeli, čo so mnou je. Klobúk dole, ako sa zachovali k svojmu odchovancovi. Spojil som sa s tamojším šéfom mládeže, ktorý ma za tie roky dobre poznal. Keď skončilo 'áčko' okolo druhej poobede, nastúpil som ja. Všetci sa o mňa starali, dali mi špecialistu a skvelý servis. Napokon mi pomohol až nemecký odborník, ktorý pôsobil v bundesligovom Augsburgu. Spoznal som ho na dovolenke. Potom som sa dve mesiace dával dokopy v okolí Norimbergu," prezradil Lalkovič.

Priznal, že pri výbere nového tímu sa radil aj s niekdajšími spoluhráčmi a kamarátmi: "Tomáš Kalas, ktorý hrá za Bristol City, mi povedal, že tu majú pekné baby. Robím si srandu, futbalovo mi potvrdil iba dobré veci. Chválil aj trénera, ktorý ho v minulosti viedol v mládežníckych kategóriách. Rozprával som sa aj s Miroslavom Stochom zo Slavie. Povedal, že Sigma ich v prvom kole trápila a hrala dobre."

Odchovanec košického futbalu si ešte niekedy zaspomína na časy, keď pôsobil v Chelsea. V štruktúrach The Blues bol v rokoch 2007 až 2014. "Zostali mi iba tie najlepšie spomienky. Keď prišiel Kalas, vyhrali sme súťaž 'béčok'. Potom som hral za prvý tím v príprave pod trénerom Ancelottim a čakal som na šancu. V situácii, keď ste šiesty alebo siedmy útočník v hierarchii, potrebujete aj šťastie. Predo mnou boli Drogba, Torres, Anelka, Malouda, Kalou, neskôr Mata, Lukaku. Bol som aj na súpiske pre Ligu majstrov, ale bolo to náročné," uzavrel Lalkovič.

V kádri Olomouca figuruje aj slovenský obranca Juraj Chvátal. Sigma je po 12 zápasoch na 14. mieste šestnásťčlennej tabuľky.

 


Tagy: Milan Lalkovič Sigma Olomouc

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fkmb.cz

DISKUSIA