VIDEO Kováčik nemal žiadny problém odpovedať: Takýto plat bude poberať nový tréner!

prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapalprezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Čech Pavel Hapal je oficiálne nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie. Funkcie sa ujal v stredu po podpise zmluvy na celý kvalifikačný cyklus po EURO 2020, Slovenský futbalový zväz (SFZ) má v prípade postupu na šampionát opciu na predĺženie kontraktu. Hapal nahradil Jána Kozáka a stal sa prvým zahraničným koučom národného tímu.

Na prvej tlačovej konferencii sa prezident SFZ Ján Kováčik nevyhol otázke ohľadom platu pre nového reprezentačného kouča. Šéf slovenského futbalu potvrdil, že sa nebudú líšiť od tých, aké mal jeho predchodca.

"Nemáme problém to zverejniť. Základný mesačný plat hlavného trénera je 15 000 eur, cieľová prémia v prípade postupu na ME 2020 bude vo výške 200 000 eur," otvorene povedal.

Bývalý československý a český reprezentant zažije zápasový debut na poste trénera A-tímu SR v piatok 16. novembra v Trnave proti Ukrajine. O tri dni neskôr v pondelok 19. 11. nastúpi slovenská futbalová reprezentácia v Prahe proti Česku, tiež v rámci účinkovania v 1. skupine B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019. "Herný prejav? Každý tréner chce hrať ofenzívne, dávať góly. To je sen, želanie. Uvidíme, do akej miery sa to podarí naplniť. V ofenzíve je v slovenskej reprezentácii kvalita, hoci na útočníka, centrálneho, nemáme veľa možností. Každopádne dve novembrové stretnutia v Lige národov sú dôležité, každý jeden získaný bod. Ešte môžeme byť v skupine druhí, o toto miesto sa určite pobijeme," zdôraznil Pavel Hapal,

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Pavel Hapal Ján Kováčik
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann; VIDEO: Športky
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články