Kapitán DAC-u po debakli v Senici nešetril kritikou: Boli sme katastrofálni!

Tomáš Huk
Tomáš Huk Zdroj: TASR

SENICA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda v utorok vypadli zo Slovnaft Cupu, keď v pohárovom dueli utrpeli nečakane vysokú prehru 1:5 na trávniku Senice. Záhoráci sú pritom v slovenskej najvyššej súťaži na poslednom dvanástom mieste a v doterajšom priebehu sezóny iba raz bodovali naplno.

Ani domáci súboj s DAC nezačali najlepšie, keď už vo štvrtej minúte prehrávali po góle Maxima Tretiakova. Duel však otočili aj vďaka dvom presným zásahom Franca Castanedu, ku ktorému sa pridali Jean Deretti, Désiré Ségbé Azankpo a Carlos Silveira.

"Boli sme katastrofálni, za všetko si môžeme sami. Začali sme dobre, dali sme gól, ale náš prístup možno už od piatej minúty nebol dobrý. Hrali sme si, ako sme chceli. Ôsmi sme útočili, dvaja sme bránili. Niekedy ani dvaja. Hráme ofenzívne, každý chce útočiť, nik nechce brániť. Keď si nevstúpime do svedomia, pôjde to takto ďalej," povedal pre portál Profutbal.sk líder dunajskostredskej defenzívy Huk.

Futbalisti zo Žitného ostrova pritom v Senici nastúpili so všetkými oporami a jedinou zmenou v zostave oproti ostatnému ligovému vystúpeniu. V obrane DAC sa popri Hukovi predstavili slovenský reprezentant Ľubomír Šatka či účastník svetového šampionátu v Rusku, Panamčan Eric Davis. Ani oni však nedokázali zabrániť domácim legionárom v tom, aby poslali Záhorákov do pohárového štvrťfinále. "Nepristúpili sme k zápasu tak, ako sme mali. Cez polčas sme si vraveli, že takto nemôžeme hrať, že musíme zlepšiť pohyb, ponuku, pressing. A výsledok ste videli, dostali sme štyri góly. To sa nesmie stávať. Najmä, keď sa súper ujme vedenia, nemôžeme sa všetci hrnúť dopredu,“ vyjadril sa po zápase Šatka.

Dunajskostredčania sa môžu po vypadnutí z pohára sústrediť výlučne na domácu ligu, pretože v tejto sezóne už nepôsobia v žiadnej inej súťaži. Podobne ako ich najväčší konkurent v boji o titul, ŠK Slovan Bratislava. DAC figuruje po dvanástich fortunaligových kolách na druhom mieste so ziskom 27 bodov s trojbodovou stratou na vedúcich "belasých", ktorí v aktuálnom ročníku ešte neprehrali. "Je to jeden zápas, sme z pohára von. Keby sme takto prehrali v lige, trápi nás to možno viac a dlhšie. Rozoberieme si to a potom už na to nebudeme myslieť. Musíme dať hlavy hore a ísť ďalej,“ dodal Huk. Zverenci nemeckého trénera Petra Hyballu si môžu napraviť chuť už v sobotu, keď v rámci Fortuna ligy vycestujú do Michaloviec.

Viac o téme: FK Senica DAC Dunajská Streda Slovnaft Cup Tomáš Huk