VIDEO Hapal otvorene o nočnom výlete či tlakoch manažérov: Toto nedopustím!

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel HapalNový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal na svojej prvej tlačovej konferencii čelil najmä otázkam, ktoré súviseli s poslednými udalostiami v reprezentácii, pre ktoré sa rozhodol Ján Kozák na svoju funkciu rezignovať. Hapal dal najavo, že nebude tolerovať nočné výlety u hráčov a nastaví si jasné pravidlá. Rozprával aj o tlakoch futbalových agentov, ktoré kritizoval jeho predchodca.

Štyridsaťdeväťročného Hapala tiež zaskočili správy o porušení životosprávy hráčmi po domácom dueli s Českom na poslednom zraze. "Verím, že nebude problém a všetko bude fungovať. Prekvapilo ma to u všetkých siedmich hráčov, nielen u Lobotku a Škriniara. Niečo sme si už telefonicky povedali, ešte sa budeme rozprávať. Nastavíme si pravidlá, v 'dvadsaťjednotke' som s tým nemal problémy."

Na tlaky zo strany hráčskych agentov je Hapal pripravený. "Na tlaky som absolútne pripravený, pretože to nedopustím. Pri účinkovaní v slovenskej reprezentácii do 21 rokov som nezažil, že by mi nejaký manažér telefonoval a tlačil na mňa, aby som niekoho nominoval. Toho sa neobávam."

Bývalý československý a český reprezentant zažije zápasový debut na poste trénera A-tímu SR v piatok 16. novembra v Trnave proti Ukrajine. O tri dni neskôr v pondelok 19. 11. nastúpi slovenská futbalová reprezentácia v Prahe proti Česku, tiež v rámci účinkovania v 1. skupine B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019. "Herný prejav? Každý tréner chce hrať ofenzívne, dávať góly. To je sen, želanie. Uvidíme, do akej miery sa to podarí naplniť. V ofenzíve je v slovenskej reprezentácii kvalita, hoci na útočníka, centrálneho, nemáme veľa možností. Každopádne dve novembrové stretnutia v Lige národov sú dôležité, každý jeden získaný bod. Ešte môžeme byť v skupine druhí, o toto miesto sa určite pobijeme," zdôraznil Pavel Hapal

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Pavel Hapal SFZ
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články