Národný pamätník olympionikov sa rozrástol o ďalšie meno: Pribudla tabuľka Weissa I.

Vladimír Weiss najstaršíVladimír Weiss najstarší Zdroj: futbalsfz.sk

MARTIN 24. októbra (SITA) - Pri Národnom pamätníku olympionikov na Národnom cintoríne v Martine sa v stredu uskutočnil pietny akt na pripomenutie pamiatky člena strieborného futbalového tímu ČSSR z OH 1964 v Tokiu Vladimíra Weissa I., ktorý zomrel v apríli tohto roku vo veku 78 rokov. Informuje o tom oficiálny portál SOV olympic.sk.

Na pietnom akte sa zúčastnilo viac než päťdesiat hostí, medzi nimi aj syn strieborného olympionika, bývalý známy futbalový reprezentant a popredný tréner Vladimír Weiss II. s manželkou, dcéra Zuzana Schwartzová, aj kapitán tímu futbalistov ČSSR z OH 1964 Anton Urban. "Toto je jedna z príležitostí zastaviť sa a uctiť si pamiatku ľudí, ktorí reprezentovali našu vlasť,“ uviedol prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel v krátkom úvodnom slove.

"Chcem sa všetkým poďakovať, že ste si sem prišli uctiť jeho pamiatku neďaleko jeho rodiska (pozn. - Vladimír Weiss I., sa narodil vo Vrútkach). Žiaľ, otec sa nedožil ďalšej olympiády v Tokiu, na ktorú sa veľmi tešil,“ povedal Vladimír Weiss II. Tabuľku pripomínajúcu jeho otca odkryl spoločne s Antonom Siekelom a takisto spoločne zavesili na stojan aj veniec Slovenského olympijského výboru..

Viac o téme: SOV Vladimír Weiss I.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: futbalsfz.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články