VIDEO Liverpool doma prevalcoval Belehrad, Salahov päťdesiaty zásah

Radosť hráčov LiverpooluRadosť hráčov Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Na čelo tabuľky C-skupiny Ligy majstrov 2018/19 sa dostal Liverpool, ktorý si podľa očakávania doma poradil s Crvenou Zvezdou Belehrad 4:0. Favorit rozhodol už v prvom polčase. Skóre otvoril v 20. minúte Roberto Firmino po spätnej prihrávke strelou z jedenástich metrov, pred prestávkou pridal poistku Mohamed Salah a ten istý hráč v 50. minúte premenil penaltu na 3:0. Mané štvrťhodinu pred koncom nedal penaltu, no napokon v 80. minúte strelil štvrtý gól svojho celku.

Salah sa dostal na hranicu 50 strelených gólov v drese "The Reds. Potreboval na to iba 65 zápasov, čo je prekonanie 50 rokov starého rekordu v tíme FC Liverpool.

FC Liverpool - Crvena Zvezda Belehrad 4:0 (2:0)
Góly: 45. a 51. Salah (druhý z pok. kopu), 20. Firmino, 80. Mané, rozhodoval: Daniel Siebert (Nem.)

Zostavy:
FC Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson (82. Moreno) - Shaqiri (68. Lallana), Fabinho, Wijnaldum - Salah (73. Sturridge), Firmino, Mane
Crvena Zvezda Belehrad: Borjan - Stojkovič, Babič, Degenek, Gobeljič - Krstičič, Jovičič (75. Čaušič), Srnič, Ebecilio (65. Jovančič), El Fardou (82. SImič)

Viac o téme: Liverpool FC Crvena Zvezda Belehrad
  • Zdroj: TASR, SITA