Trnava siahala v Európskej lige na ďalšie body: Záhreb otočil zápas pred prázdnymi tribúnami

Na snímke vľavo hráč Dinama Izet Hajrovič a hráč Spartaka Vachtang ČanturišviliNa snímke vľavo hráč Dinama Izet Hajrovič a hráč Spartaka Vachtang Čanturišvili Zdroj: Izet Hajrovič a hráč Spartaka Vachtang Čanturišvili

TRNAVA - Futbalisti slovenského šampióna FC Spartak Trnava prehrali 1:2 s chorvátskym tímom GNK Dinamo Záhreb vo štvrtkovom stretnutí skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019. Domáci sa ujali vedenia v 32. min po zásahu iránskeho legionára Aliho Ghorbaniho. Po prestávke v 64. min vyrovnal hrotový útočník hostí Mario Gavranovič a tri body pre Dinamo zariadil v 77. min Mislav Oršič.

Duel sa hral bez divákov, keďže Európska futbalová únia (UEFA) uzavrela Trnavčanom štadión za správanie fanúšikov v septembrovom stretnutí skupinovej fázy EL s belgickým Anderlechtom Brusel (1:0). Zverenci trénera Radoslava Látala ukoristili v doterajších troch dueloch skupinovej časti dovedna tri body. Najbližšie sa predstavia 8. novembra na trávniku štvrtkového súpera v Záhrebe.

V komornej atmosfére pred prázdnymi tribúnami boli od úvodu aktívnejší hostia. Tí v 17. min po štandardke prepasírovali loptu za chrbát trnavského brankára Chudého, gól však neplatil pre ofsajd. Zakrátko sa Perič z krídelného priestoru rútil na bránku Spartaka, no jeho pokus domáca defenzíva stihla zblokovať. "Andeli" boli do prestávky v defenzíve kompaktní a využívali každú možnosť na podniknutie rýchleho protiútoku. V 32. min pretavili na presný zásah hneď svoju prvú veľkú šancu. Čonka odcentroval z
ľavej strany a Ghorbani využil nedorozumenie záhrebskej defenzívy - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 36. min, Oršič však vo veľkej príležitosti prestrelil.

Druhý polčas zahájila nepresná strela Čanturišviliho. Následne v 52. min mal vyrovnanie na kopačke Oršič, trafil však na bránkovej čiare stojaceho M. Oravca. V 57. min sa po rýchlom brejku ocitol v šanci Trnavčan Jirka, Livakovič vyrazil jeho strelu ľavačkou na roh. Po hodine hry hostia opäť podkúrili domácej defenzíve, Ademimu na zadnej žrdi chýbalo k lopte pol kroka. Chorvátsky zástupca sa dočkal v 64. min. Center zľava prešiel až do "päťky" na Gavranoviča a švajčiarsky reprezentant sa zblízka nepomýlil - 1:1. Hostí gól "nakopol" a naďalej sa tlačili dopredu. V 77. min rozhodol o ich triumfe Oršič, keď na dvakrát prekonal Chudého.

Európska liga 2018/2019 - D-skupina - 3. kolo - štvrtok:

FC Spartak Trnava (SR) - GNK Dinamo Záhreb (Chor.) 1:2 (1:0)
Góly: 32. Ghorbani - 64. Gavranovič, 77. Oršič, ŽK: 6. Ghorbani, 45. Čonka - 71. Ademi, rozhodovali: Kehlet - Hummelgaard, Sörensen (všetci Dán.), hralo sa bez divákov

Zostavy:
Spartak Trnava: Chudý - M. Oravec, Martin Tóth, Godál, Čonka - Greššák, J. Rada (82. Schirtladze) - Jirka (69. Malecki), Grendel, Čanturišvili - Ghorbani
Dinamo Záhreb: Livakovič - Stojanovič, Leškovič, Perič, Rrahmani - Gojak, Ademi, Olmo (86. Šunjič) - Hajrovič (73. Kadzior), Gavranovič (87. B. Petkovič), Oršič

Viac o téme: FC Spartak Trnava Dinamo Záhreb