Dvadsiatka naďalej bez bodu: Proti mladíkom si schuti zastrieľala Žilina

Radosť hráčov MsHK DOXXbet ŽilinaRadosť hráčov MsHK DOXXbet Žilina Zdroj: SITA/Milo Fabian

PIEŠŤANY - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nebodovala ani v pätnástom vystúpení v Tipsport lige 2018/2019. Vo štvrtkovom dueli 16. kola doma v Piešťanoch podľahla Žiline 1:5.

Ústrednou postavou stretnutia bol útočník Martin Podešva, ktorý si okrem gólu pripísal tri asistencie. Hostia viedli po prvej tretine 2:0 gólmi Michala Bártu a Lukáša Matejku. V úvode druhej tretiny pridal tretí zásah Žiliny Podešva, vzápätí skorigoval Miloš Fafrák. "Vlci" išli do kabín na druhú prestávku predsa s trojgólovým vedením, v 38. min sa presadil Emil Bagin. Na konečných 5:1 upravil v záverečnom dejstve Juraj Milý. Žilina bodovala po dvoch prehrách a posunula sa na 10. miesto v tabuľke.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 16. kolo - štvrtok:

HK Orange 20 - MsHK DOXXbet Žilina 1:5 (0:2, 1:2, 0:1) - hralo sa v Piešťanoch
Góly: 28. Fafrák (Enrik Švec, Köver) - 13. Bárta (Bagin, Podešva), 17. Matejka (Hvila), 24. Podešva (Bárta, Milý), 38. Bagin (Podešva), 47. Milý (Podešva, Bagin)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Adamec, Goga - Kollár, Rojík, 131 divákov

Zostavy:
HK Orange 20: Sklenár - Nahálka, J. Štefanka, Enrik Švec, Golian, Kupec, Lavička, Boldižár, Romaňák - L. Lunter, A. Kollár, Giertl - Fafrák, Urbánek, Köver - Zahradník, Čenka, Havrila - Juščák, Minárik, Brincko
Žilina: M. Mikoláš - Bagin, Kučný, Žilin, Piegl, Matejka, Pastor, Mendrej - Milý, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Beránek - Danielčak, Dominik Rehák, Hrazdíra

Viac o téme: HK Orange 20 MsHK DOXXbet Žilina