VIDEO Fenerbahce si rozdelilo body s Anderlechtom, Zenit zdolal Bordeaux

Na snímke slovenský stopér Fenerbahce Martin Škrtel (vľavo) dostáva žltú kartuNa snímke slovenský stopér Fenerbahce Martin Škrtel (vľavo) dostáva žltú kartu Zdroj: TASR/AP/Francisco Seco

BRATISLAVA - Futbalisti Anderlechtu Brusel doma remizovali s hráčmi Fenerbahce Istanbul 2:2 vo štvrtkovom stretnutí 3. kola "trnavskej" D-skupiny Európskej ligy 2018/2019. Belgický zástupca pritom viedol 2:0 po zásahoch Zakariu Bakkaliho, hostia však gólmi Michaela Freya a Hasana Aliho Kaldirima v rozmedzí štyroch minút vyrovnali.

Za hostí odohral celý zápas kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel a v prvom polčase inkasoval žltú kartu. Na čele tabuľky "déčka" sa udržalo Dinamo Záhreb - po triumfe v Trnave 2:1 má na konte plný počet 9 bodov. Úradujúci slovenský šampión je tretí.

Zenit Petrohrad i s Róbertom Makom zdolal Bordeaux 2:1. Slovenský útočník hral do 76 min. O prekvapenie sa postarali hráči Betisu Sevilla, keď v Miláne zdolali AC 2:1 a dostali sa na čelo F-skupiny.

Arsenal Londýn v priamom súboji o post lídra E-skupiny vyhral na ihrisku Sportingu Lisabon 1:0. Hrdinom hostí sa stal v 77. minúte Danny Welbeck. Arsenal ťahá najlepšiu sériu od roku 2007, vyhral už 11 stretnutí za sebou.

Slovenský futbalista Jakub Považanec zaznamenal gól pri remíze FK Jablonec doma s FK Astana 1:1. Považanec sa presadil už vo 4. minúte, keď sa dostal v pokutovom území k odrazenej lopte a zo šiestich metrov otvoril skóre. Súper ale kontroval už o chvíľu neskôr a Jablonec je bez víťazstva stále na poslednej priečke v K-skupine.

Chelsea Londýn je suverénne na čele L-skupiny s deviatimi bodmi. Proti BATE Borisov mali domáci raketový štart a už v 8. minúte viedli o dva góly po dvoch zásahoch Rubena Loftusa-Cheeka. Ten istý hráč skompletizoval v 54. minúte hetrik, BATE v závere znížil na 1:3. Na prvé víťazstvo stále čaká Olympique Marseille, bez Tomáša Hubočana prehral francúzsky celok v H-skupine doma s Laziom Rím 1:3. Sevilla deklasovala v J-skupine turecký Akhisar Belediyespor 6:0, dvoma gólmi sa pod to podpísal Holanďan Quincy Promes. Ďalší španielsky tím Villarreal poslal Rapid Viedeň domov s nádielkou 5:0.

Výsledky štvrtkových stretnutí 3. kola skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2017/2018:

A-skupina
AEK Larnaka (Cyp.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:1 (1:1)
Góly: 25. Larena (z pok. kopu) - 7. Lukoki, rozhodoval: Enea Jorgji (Alb.) - hrá sa v Nikózii

FC Zürich (Švaj.) - Bayer Leverkusen (Nem.) 3:2 (1:0)
Góly: 44. Marchesano, 59. Domgjoni, 78. Odey - 50. a 54. Bellarabi, rozhodoval: Alijar Agajev (Azer.)

B-skupina
RB Lipsko (Nem.) - Celtic Glasgow (Škót.) 2:0 (2:0)
Góly: 31. Cunha, 35. Bruma, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Red Bull Salzburg (Rak.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 3:0 (1:0)
Góly: 34. a 59. Dabbur (druhý z pok. kopu), 53. H. Wolf, rozhodoval: Irfan Peljto (Bosna a Herc.)

C-skupina
FC Kodaň (Dán.) - Slavia Praha (ČR) 0:1 (0:0)
Gól: 46. Matoušek, rozhodoval: Luca Banti (Tal.)
Ján Greguš odohral celý zápas, Denis Vavro (obaja Kodaň) hral od 84. min, Miroslav Stoch (Slavia) hral do 86. min

Zenit Petrohrad (Rus.) - Girondins Bordeaux (Fr.) 2:1 (1:1)
Góly: 41. Dziuba, 85. Kuziajev - 26. Briand, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)
Róbert Mak (Zenit) hral do 76. min.

D-skupina
FC Spartak Trnava (SR) - GNK Dinamo Záhreb (Chor.) 1:2 (1:0)
Góly: 32. Ghorbani - 64. Gavranovič, 77. Oršič, ŽK: 6. Ghorbani, 45. Čonka - 71. Ademi,
rozhodovali: Kehlet - Hummelgaard, Sörensen (všetci Dán.), hralo sa bez divákov

Anderlecht Brusel (Belg.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 2:2 (1:0)
Góly: 35. a 50. Bakkali - 53. M. Frey, 57. Kaldirim, rozhodoval: Georgi Kabakov (Bul.)
Martin Škrtel (Fenerbahce) odohral celý zápas a v 43. min videl ŽK

E-skupina
Sporting Lisabon (Portug.) - Arsenal Londýn (Angl.) 0:1 (0:0)
Gól: 77. Welbeck, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

FK Karabach (Azer.) - Vorskla Poltava (Ukr.) 0:1 (0:0) - hralo sa v Baku
Gól: 48. Kulač, rozhodoval: Roi Reinshreiber (Izr.)

F-skupina
F91 Dudelange (Lux.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 0:2 (0:0) - hralo sa v Luxemburgu
Góly: 66. Torosidis, 81. Fortounis, rozhodoval: Hüseyin Göcek (Tur.)

AC Miláno (Tal.) - Betis Sevilla (Šp.) 1:2 (0:1)
Góly: 83. Cutrone - 30. Sanabria, 54. Lo Celso, ČK: 90.+ Castillejo (AC Miláno) za faul, rozhodoval: Bas Nijhuis (Hol.)

G-skupina
FC Villarreal - Rapid Viedeň 5:0 (3:0)
Góly: 26. Fornals, 30. Ekambi, 45. Barac (vlastný), 63. Raba, 85. Moreno, ČK: 79. Jaume (Villarreal)

Glasgow Rangers - Spartak Moskva 0:0

H-skupina
Olympique Marseille - Lazio Rím 1:3 (0:1)
Góly: 86. Payet - 10. Wallace, 60. Caicedo, 90. Marušič
/T. HUBOČAN nefiguroval v kádri domácich/

Eintracht Frankfurt - Apollon Limassol 2:0 (2:0)
Góly: 13. Kostič, 32. Haller

I-skupina
Besiktas Istanbul - Racing Genk 2:4 (0:1)
Góly: 74. a 86. Vagner Love - 23. a 70. Samata, 81. Ndongala, 83. Pozuelo

Sarpsborg 08 - Malmö FF 1:1 (0:0)
Góly: 87. Halvorsen - 79. Vindheim

J-skupina
FC Sevilla (Šp.) - Akhisar Belediyespor (Tur.) 6:0 (3:0)
Góly: 7. Mesa, 9. Sarabia (z pok. kopu), 35. Lukač, 50. Muriel, 60. Promes, 67. Mercado, rozhodoval: Kevin Clancy (Škót.)

Standard Liége (Belg.) - FK Krasnodar (Rus.) 2:1 (0:1)
Góly: 47. Emond, 90.+ Eifis - 39. Ari, rozhodoval: Marco Guida (Tal.)

K-skupina
Stade Rennes (Fr.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 1:2 (1:1)
Góly: 41. Grenier - 21. Kedziora, 89. Bujalskij, ČK: 84. Šepelev (Kyjev) po druhej ŽK, rozhodoval: Tamás Bognár (Maď.)

FK Jablonec (ČR) - FK Astana (Kaz.) 1:1 (1:1)
Góly: 4. Považanec - 11. Pedro Henrique, rozhodoval: Robert Schörgenhofer (Rak.)