Sedemnástka vstúpila do kvalifikácie víťazne: V Turecku zdolala Severné Írsko

Slovenská sedemnástkaSlovenská sedemnástka Zdroj: Facebook/SFZ

MANAVGAT - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili tesne 1:0 nad rovesníkmi zo Severného Írska v úvodnom vystúpení na turnaji v Turecku v rámci prvej kvalifikačnej fázy o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Írska (budú v termíne 3. - 19. mája 2019). Jediný gól stretnutia strelil v 8. min útočník Roman Čerepkai, na klubovej úrovni hráč ŠK Slovan Bratislava. Spomenutý duel na trávniku v Manavgate v stredu za stavu 1:0 pre mladých Slovákov prerušili v 13. min pre nepriaznivé počasie (búrka), dohrali ho vo štvrtok popoludní.

Rezultát sa už nezmenil a zverenci trénera Mareka Bažíka si pripísali víťazný vstup na podujatí. Mladí slovenskí futbalisti sú v priebežnej tabuľke na 2. mieste s tromi bodmi o skóre za domácimi Turkami, ktorí deklasovali San Maríno 6:0.

Hráči tímu SR "17" si v 10. skupine na turnaji I. fázy kvalifikácvie ME 2019 ešte zmerajú sily s vrstovníkmi zo San Marína (v sobotu 27. 10. o 12.00 h) a napokon aj so "sedemnástkou" domáceho Turecka (v utorok 30. 10. o 13.30 h). Dejiskom všetkých zápasov je mesto Manavgat.

Do jarnej druhej fázy kvalifikácie (Elite Round) preniknú prvé dva tímy z každej z trinástich kvalifikačných skupín prvej fázy eliminácie ako aj štyri tímy z tretích miest (s najlepšou bilanciou proti prvému a druhému tímu v skupine). K týmto 30 krajinám sa pridajú Angličania a Nemci ako priamo kvalifikovaní do II. fázy kvalifikácie, ktoré žreb rozdelí do ôsmich štvorčlenných skupín. Z Elite Round postúpia víťazi a sedem tímov z druhých miest (s najlepšou bilanciou proti prvému a tretiemu v skupine) na záverečný turnaj ME 2019, túto pätnástku krajín doplní na kompletnú šestnástku účastníkov finálového podujatia organizátor z Írska.

Turnaj I. fázy kvalifikácie ME 2019 futbalistov do 17 rokov v Turecku - štvrtkové výsledky:

10. skupina:
MANAVGAT
Severné Írsko "17" - Slovensko "17" 0:1 (0:1) - zápas v stredu prerušili v 13. min za stavu 0:1 pre búrku a dohrali ho vo štvrtok
Gól: 8. Čerepkai
Zostava SR "17": Belko - Tandara, P. Leitner, Vlasák, Javorček - Mojžíš (90.+ Šviderský), Nebyla (78. Prášek), G. Hornyák - Szetei, Čerepkai (84. Matoš), Suslov (84. Rosenberger)

Hlas (zdroj: SFZ):
Marek Bažík (tréner SR "17"): "Bol to veľmi ťažký zápas, proti silnému súperovi, ktorý hral typický ostrovný futbal, plný agresivity, šiel do mnohých súbojov. Mali sme fázy, keď bolo náročné sa s tým vyrovnať. Oba tímy chceli dohrať už v stredu, čakalo sa 45 minút, ale búrka neustupovala, preto UEFA rozhodla o presunutí duelu na štvrtok. Aby boli podmienky rovnaké pre všetkých, aj druhý zápas skupiny sa hral vo štvrtok. Teraz nás čaká San Maríno, ktoré podľa výsledku prehralo jednoznačne s Tureckom, ale v prvom polčase malo dve šance a nehralo zle. V kvalifikácii nemožno nikoho podceniť, naši hráči musia byť maximálne koncentrovaní. Verím, že zvládneme aj druhý krok."

Viac o téme: Slovensko Severné Írsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/SFZ
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články