Hrbatý ostáva optimistom: Stále sme favoriti, tvrdí pred druhým dňom Davis Cupu

Nehrajúci kapitán tímu Slovenska Dominik HrbatýNehrajúci kapitán tímu Slovenska Dominik Hrbatý Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Po prvom dni bratislavského stretnutia Slovensko - Bielorusko v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov je stav nerozhodný 1:1. Kapitán slovenského daviscupového tímu SR Dominik Hrbatý zostáva aj po piatkových dvojhrách optimistom a verí v úspešný koniec stretnutia proti Bielorusom.

"Stále sme favoriti a chceme tento zápas dotiahnuť do víťazného konca," povedal Hrbatý na pozápasovej tlačovej konferencii. Nerozhodné skóre dáva predpoklad pre dramatický priebeh sobotňajších duelov. Najprv sa bude hrať štvorhra a potom záverečné dve dvojhry.

"Stav 1:1 znamená, že sme tam, kde sme začínali. Nie je to nič super, ale ani nič tragické," pokračoval Hrbatý. Norbert Gombos podľa neho odohral veľmi dobrý zápas, no rozhodlo zopár loptičiek. "Gerasimov je dobrý hráč. Noro si vypracoval dobré príležitosti, a preto bol po prehre sklamaný," skonštatoval Hrbatý a dodal: "Povedal som mu, nech sa už sústredí na ďalší zápas, lebo je možné, že nastúpi v sobotu na rozhodujúci zápas."

Slovenský tenista Norbert Gombos Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Diana Černáková

K víťazstvu Martina Kližana a k zlepšenému výkonu jeho súpera Zgirovského v druhom sete Hrbatý uviedol: "Chalan riskoval, išiel do všetkého. Maťo však nakoniec potvrdil úlohu favorita. Čakať automaticky výsledok 6:1, 6:1 je prehnané. Vyhrať set iba s jedným brejkom je normálne."

V sobotňajšej štvorhre sa predstavia podľa pôvodného plánu Martin Kližan a Filip Polášek. Slovenská jednotka by mala následne nastúpiť aj na nasledujúcu dvojhru proti Gerasimovovi. "Stále platí, že Kližan je rozdielovým hráčom. Musí zobrať zodpovednosť. Je ďaleko najlepším tenistom podľa renkingu a aj podľa hry. Tých 30 minút, ktoré bude mať k dispozícii po štvorhre pred ďalším zápasom, mu bude stačiť. Štvorhra bude pre neho lepšia rozohrávka," dodal Hrbatý na záver.

Martin Kližan Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR - Dano Veselský

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Dominik Hrbatý Slovensko. Bielorusko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články