Svitolinová premiérovo vo finále Turnaja majsteriek: Nesmierne ťažká bitka

Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová
Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová

SINGAPUR - Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová sa stala prvou finalistkou dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global na tvrdom povrchu v Singapure. V prvom sobotňajšom semifinále si Svitolinová poradila s Holanďankou Kiki Bertensovou v dráme trvajúcej 2:38 h 7:5, 6:7 (5), 6:4.

Svitolinová vo svojej druhej účasti v Singapure postúpila po prvý raz do rozhodujúceho súboja o titul na WTA FInals. Zahrá si tam s víťazkou druhého semifinále: Karolína Plíšková (ČR-7) - Sloane Stephensová (USA-5).

"Bola to nesmierne ťažká bitka do samého konca. Som veľmi šťastná, že som to dotiahla. Obe sme predvádzali tenis vysokej úrovne a bojovali o každú loptičku. Postup do finále v poslednom turnaji sezóny pre mňa veľa znamená," uviedla Elina Svitolinová na webe WTA.

Aj české tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si zahrajú o titul na šampionáte v Singapure. Svetové jednotky Krejčíková a Siniaková v semifinále zdolali skúsenejšie krajanky Andreu Sestini-Hlaváčkovú a Barboru Strýcovú (3.) za 72 minút 6:3, 6:2. Víťazky v zápase nečelili jedinému brejkbalu, ich výkon bol suverénny. Finalistky už teraz majú istú spoločnú koncoročnú prvú priečku v deblovom renkingu WTA.

Krejčíková a Siniaková môžu k tohtoročným titulom z Roland Garros a Wimbledonu pridať aj majstrovskú pečať zo Singapuru z podujatia s dotáciou 7 miliónov USD. Ich finálové súperky vzídu zo súboja: Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-2) - Ashleigh Bartyová, CoCo Vandeweghová (Aus./USA-6), Ten sa začne hrať po 15.00 h SELČ.

Výsledky zo Singapuru - sobota:

Dvojhra - semifinále:
Elina Svitolinová (Ukr.-6) - Kiki Bertensová (Hol.-8) 7:5, 6:7 (5), 6:4 za 158 minút

Zostávajúci sobotňajší program v Singapure:

semifinále dvojhry:
Karolína Plíšková (ČR-7) - Sloane Stephensová (USA-5), začiatok o 13.30 h

semifinále štvorhry:
Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-2) - Ashleigh Bartyová, CoCo Vandeweghová (Aus./USA-6), začiatok po 15.00 h


Tagy: Turnaj majsteriek Kiki Bertensová Jelina Svitolinová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/AP/Vincent Thian

DISKUSIA