Postup medzi elitu si nenechal ujsť ani exkapitán Mečíř: Olympijský šampión si najviac zgustol na štvorhre

Nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř sa teší s členmi slovenského tímu po skončení štvrtého zápasu stretnutia Slovensko - PoľskoNehrajúci kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř sa teší s členmi slovenského tímu po skončení štvrtého zápasu stretnutia Slovensko - Poľsko Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Postup medzi svetovú daviscupovú elitu si nenechal ujsť ani Miloslav Mečíř, ktorý bol až do jesene 2017 kapitán slovenského tenisového tímu. Po triumfe nad Bieloruskom v bratislavskom NTC (3:1) spokojne skonštatoval, že žezlo odovzdal tomu pravému.

"Domino Hrbatý dobre prevzal kapitánsku štafetu. V hľadisku som sa predsa len cítil uvoľnenejšie ako na lavičke. Radosť je podobná, aj na tribúne to človek prežíva, no má menej stresov, ako keď musí chlapcov pripraviť na zápas a zorganizovať celý daviscupový týždeň," priznal Mečíř.

Olympijský šampión vo dvojhre zo Soulu 1988 si najviac zgustol na štvorhre. "Deblový zápas mal svetové parametre. Martin Kližan s Filipom Poláškom držali s Bielorusmi krok. Prvý set síce tesne prehrali, no v druhom ich brejkli a dostali sa na koňa. Nebolo to ľahké, veď za Bielorusko nastúpil Max Mirnyj, ktorý bol v minulosti svetovou deblovou jednotkou. V singli Martin Kližan ukázal, že je kvalitný hráč, ktorý dokáže súpera naháňať na kurte, meniť rytmus a taktiku. Podal poctivý výkon," pochvaľoval si Mečíř.

Viac o téme: Dominik Hrbatý Miloslav Mečíř Bielorusko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články